Po netikėtumų kelionėje – lietuvių irkluotojų medaliai N. Zelandijoje

Naujojoje Zelandijoje, Oklando mieste vykstančiose pasaulio veteranų žaidynėse Lietuvos irkluotojai iškovojo net keturis medalius.
Karolis Nutautas. LIF nuotr.

Amžiaus grupėje virš 75 metų vilnietis, buvęs irklavimo treneris Karolis Nutautas, vienviečių valčių klasėje tapo pasaulio čempionu, o dvivietėje, kartu su australu, iškovojo bronzos medalius. K. Nutautas ir anksčiau buvo iškovojęs ne vieną medalį pasaulio veteranų žaidynėse.

55–60 metų amžiaus grupėje Vida Šatienė tapo pasaulio čempionate aštuonviečių valčių klasėje. Savo ekipaže ji buvo vienintelė Lietuvos sportininkė.

Vyresnių nei 60 metų amžiaus grupėje Arūnas Šatas aštuonviečių valčių klasėje, įvairiataučiame ekipaže iškovojo bronzos apdovanojimą.

Įdomu tai, kad Lietuvos irkluotojai Naujosios Zelandijos galėjo taip ir nepasiekti. Honkongo oro uoste apsaugos darbuotojai konfiskavo lietuvių irklus, juos fotografavo ir matavo. Maža to, mūsų šalies atstovai atsisakė skristi be irklų, nors jų bagažas jau buvo atiduotas skrydžiui.

„Oro uosto darbuotojams buvo visiškai nusispjauti į tai, kad visame pasaulyje kelionės su irklais yra visiškai normalus dalykas. Buvome priblokšti“, – pasakojo Arvydas Bulovas, vienas iš kelionėje dalyvavusių lietuvių irkluotojų.

Galiausiai, skrydis buvo atidėtas, o su Honkongo oro uosto darbuotojais pavyko susitarti, tad lietuviai sėkmingai pasiekė Oklendą.

Pasaulio veteranų žaidynėse puikiai sekasi ir mūsų šalies plaukikams.

Įspūdingą medalių kraitį susižėrė plaukikai: 200 m kompleksiniu būdu rungtyje auksą iškovojo Vedestas Šefleris (45–49 metų grupė), bronzą laimėjo Sigitas Katkevičius (60–64 m.), o tos moterų tos pačios distancijos plaukime Lina Bielinienė pasipuošė sidabru (40–44 m.).

400 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje trečias finišavo ir bronzos medalį iškovojo Stasys Grigas (75–79 m.), plaukdama 50 m peteliške čempione tapo Lina Bielinienė (40–44 m.), 100 m nugara rungtyje Sigitas Katkevičius (60-64 m.) laimėjo sidabrą, tuo pačiu pagerindamas Lietuvos veteranų rekordą.

100 m plaukimo nugara finale Arlandas Antanas Juodeška (55–59 m.) finišavo penktas, tačiau su nauju Lietuvos rekordu. 100 m ir 200 m nugara distancijose Vladimiras Paludnevičius (70-74 m.) pelnė bronzą, Stasys Grigas 400 m laisvu stiliumi rungtyje iškovojo bronzą, o Lietuvos vyrų plaukimo rinktinė 4x50 kombinuotoje estafetėje iškovojo sidabro medalius (nugara Arlandas Antanas Juodeška, krūtine Sigitas Katkevičius, delfinu Vedestas Šefleris, laisvuoju stiliumi Vaidotas Gumbis).