D. Sabonio ir „Thunder“ sezonas baigėsi Hjustone

NBA atkrintamosiose varžybose liko vienu lietuviu mažiau. Domanto Sabonio ir jo atstovaujamos Oklahomos „Thunder“ komandos sezonas baigėsi  pirmajame atkrintamųjų etape.
USA Today Sports/Scanpix nuotr.

Billy Donovano auklėtiniai penktosiose serijos rungtynėse išvykoje 99:105 (22:16, 22:35, 33:21, 22:33) nusileido Hjustono „Rockets“ krepšininkams ir seriją pralaimėjo rezultatu 1-4.

Oklahomos ekipos žvaigždė Russellas Westbrookas sezoną baigė su trenksmu. Įžaidėjas pelnė 47 taškus, atkovojo 11 kamuolių ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus, tačiau jo vieno pastangų Hjustone nepakako.

Trečiajame kėlinyje Westbrookas pelnė net 20 taškų, tačiau lemiamame ketvirtyje jis pataikė jau tik 2 metimus iš 11. Šiame mače atletas užfiksavo savo mestų tritaškių rekordą (18), tačiau jų pataikė tik 5.

Vos 5 minutes savo debiutinėse atkrintamosiose varžybose sužaidęs Sabonis šiame mače ant parketo vėl nepasirodė.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje svečiai iš Oklahomos dar pirmavo 79:76, tačiau 10:2 spurtavę Mike'o D'Antoni auklėtiniai išsiveržė į priekį 86:81.

Ketvirčio viduryje „Thunder“ atsilikinėjo tik 90:93, o tuomet jie pralaimėjo atkarpą 2:8 ir paleido varžovus į priekį 92:101.

Taiklumą praradę svečiai iš žaidimo negalėjo pataikyti beveik 7 ketvirtojo kėlinio minutes, o šią atkarpą likus 2 minutėms iki finalinės sirenos nutraukęs Wesbrookas leido jiems priartėti 94:101.

Vis dėlto pats Westbrookas netrukus prametė du metimus iš eilės ir nors „Rockets“ puolimas taip pat sustojo, jų sąjungininku tapo laikas.

Rezultatas nesikeitė iki paskutiniųjų mačo sekundžių, kol Westbrookas įmetė dvitaškį ir sumažino atsilikimą iki 97:101. Tuomet „Thunder“ turėjo gelbėtis pražangomis.

Jameso Hardeno ranka nesudrebėjo (103:99), likus žaisti 6 sekundes Alexas Abrinesas dar įmetė dvitaškį (103:99), tačiau dar du Hardeno baudų metimai įtvirtino Hjustono klubo pergalę.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 34, Lou Williamsas 22, Patrickas Beverley 15, Nene 14.

„Thunder“: Russellas Westbrookas 47 (11 atk. kam., 9 rez. perd.), Alexas Abrinesas ir Jerami Grantas po 11.