„Sūduvos“ krepšininkės pirmą kartą tapo LMKL čempionėmis

Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionėmis tapo Rimvydo Samulėno treniruojama Marijampolės „Sūduva“. Marijampolietės penktosiose finalo serijos rungtynėse trečiadienį namuose 70:54 (19:13, 16:16, 20:11, 15:14) nugalėjo titulą gynusias Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“ ir, laimėjusios seriją iki trijų pergalių 3-2, pirmą kartą pasipuošė aukso medaliais.
LMKL nuotr.
LMKL nuotr.

Nuo pirmųjų minučių ant parketo virė atkakli kova, o įpusėjus ketvirčiui rezultatas buvo lygus – 7:7. Kėlinio pabaigoje į priekį kiek pabėgo šeimininkės ir susikrovė 5 taškų pranašumą – 14:9. „Hoptrans-Sirenoms“ per paskutines kėlinio minutes deficito panaikinti nepavyko, o prieš antrąjį kėlinį LMKL čempionės vijosi varžoves - 13:19.

Garliaviškės antrąjį ketvirtį pradėjo spurtu 5:0 ir sumažinusios atsilikimą iki minimumo privertė Rimvydą Samulėną nedelsiant prašyti minutės pertraukėlės - 18:19. Netrukus "Sūduva" ir vėl kiek atitrūko (30:22) ir minutės pertraukėlės jau prašė „Hoptrans-Sirenų“ strategas Linas Šalkus. Marijampolietės antroje kėlinio pusėje išlaikė dviženklę persvarą (35:25), tačiau 4 viešnių taškai leido prieš antrąją mačo dalį priartėti - 29:35.

Po didžiosios pertraukos Lauros Svarytės vedama „Sūduva“ ir vėl susigrąžino dviženklę persvarą - 39:29. Šeimininkės ir toliau tolo į priekį, o „Hoptrans-Sirenos“ sunkiai rinko taškus – 46:31. Vaizdas aikštelėje ir toliau nesikeitė, o šeimininkės išlaikė užtikrintą pranašumą – 51:34. Prieš lemiamą ketvirtį garliaviškės labiau nepriartėjo, o marijampolietės atsargoje turėjo net 15 taškų persvarą – 55:40.

Paskutinį ketvirtį 6:4 atkarpa pradėjo „Hoptrans-Sirenos“ ir kiek sumažino atsilikimą – 46:59, tačiau „Sūduva“ nebuvo linkusi pergalės atiduoti ir spurtavusi 5:0 atstatė saugų atotrūkį – 64:46. Iki kėlinio pabaigos „Sūduva“ rungtyniavo lyg ant sparnų ir jokių šansų varžovėms nebepaliko – 70:54.

„Sūduvai“ 19 taškų pelnė L. Svarytė (9 atk. kam.), 16 – Katerina Dubrikova, 10 – Rita Milieškienė (10 atk. kam.).

„Hoptrans-Sirenų“ gretose 10 taškų surinko Gabrielė Gutkauskaitė, 8 – Volga Ziuzkova.