J. Valančiūno dvigubas dublis padėjo „Raptors“ išlyginti serijos rezultatą

Jonas Valančiūnas surinko dvigubą dublį, o jo atstovaujama Toronto „Raptors“ ekipa iškovojo pirmąją pergalę šių metų NBA atkrintamosiose varžybose.
USA Today Sports/Scanpix nuotr.

Kanados klubas namuose 106:100 (28:25, 27:27, 29:31, 22:17) palaužė Milvokio „Bucks“ ir išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą 1-1.

Valančiūnas per 22 minutes surinko 10 taškų (4/10 dvitaškiai, 2/3 baudos), sugriebė 10 atšokusių kamuolių bei po 2 kartus suklydo ir prasižengė.

Dwane‘o Casey auklėtiniai ketvirtojo kėlinio pradžioje spurtavo 11:0 bei pabėgo į priekį 95:83, tačiau svečiai suskubo atsitiesti – Giannio Antetokounmpo tritaškis likus žaisti 2 minutes išlygino rezultatą 100:100.

Vis dėlto tai buvo paskutiniai Milvokio komandos taškai. DeMaras DeRozanas išvedė šeimininkus į priekį 102:100, o tuomet klubai pradėjo keistis klaidomis ir netaikliais metimais.

Galiausiai, likus žaisti 8 sekundes itin svarbų dvitaškį įmetė Kyle‘as Lowry (104:100), o po netaiklaus Malcolmo Brogdono tritaškio „Raptors“ pergalę baudų metimais įtvirtino Patrickas Pattersonas – 106:100.

„Lemiamą metimą turėjo mesti DeMaras, tačiau prieš jį gynėsi du vyrukai, todėl jis pasitikėjo mumis – numetė kamuolį Serge‘ui Ibakai, o šis jį perdavė man. Žinojau, kad turiu tik 5 sekundes iki atakai skirto laiko pabaigos, tačiau to man pakako patogiam metimui“, – sakė Lowry.

Pirmosiose serijos rungtynėse vos 4 taškus pelniusiam Lowry šis mačas susiklostė gerokai sėkmingiau. Svarbiausią mačo metimą pataikęs įžaidėjas pelnė 22 taškus (4/7 dvit., 2/5 trit., 8/9 baudos) ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

„Jau esu matęs ne vieną jo duobę, todėl galiu pasakyti, kad Kyle‘as visada sugeba atsitiesti. Toks jis yra – kovotojas. Tiesiog žinojau, kad dėl nesėkmingo pasirodymo pirmajame mače jis atsigriebs šiandien“, – sakė Toronto klubo strategas Casey.

Pirmojoje akistatoje vos 5 tritaškius iš 23 pataikę „Raptors“ šį kartą atakavo gerokai sėkmingiau. Iš tolimos distancijos Kanados ekipa įmetė 14 metimų iš 29.

„Dar iki ilgosios pertraukos jie buvo įmetę daugiau tritaškių nei pirmosiose rungtynėse. Negalime leisti jiems įsimėtyti. Tai labai jiems padeda“, – sakė „Bucks“ treneris Jasonas Kiddas.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 23 (9/17 dvit., 7 atk. kam.), Kyle‘as Lowry 22, Serge‘as Ibaka 16 (4/7 trit., 7 atk. kam., 6 rez. perd.), Cory Josephas 11 (3/4 trit.), Jonas Valančiūnas 10 (10 atk. kam.).

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 24 (15 atk. kam., 7 rez. perd.), Khrisas Middletonas 20 (3/3 trit.), Gregas Monroe 18, Tony Snellas 14 (4/6 trit.).