„Žalgiris“ su trenksmu patiesė „Lietkabelį“

„Tete-a-Tete Casino“ čempionato rugtynėse Kaune Panevėžio „Lietkabelis“ (23/10) nervus „Žalgiriui“ (30/3) tampė tik vieną kėlinį. Patys perlieję žalgiriečius šaltu dušu, vėliau panevėžiečiai mesti rimtesnio iššūkio Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniams nebeįstengė – „Žalgiris“ laimėjo 84:62 (19:18, 19:13, 23:16, 23:15).
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Rungtynes „Lietkabelio“ krepšininkai pradėjo gerokai sėkmingiau ir spurtavo 7:0, o įpusėjus kėliniui Kazio Maksvyčio auklėtiniai jau turėjo dviženklę persvarą (18:8).

Toks svečių įžūlumas gerokai supykdė Š. Jasikevičių ir jo auklėtinius. „Žalgiris“ ketvirtį užbaigė spurtu 11:0 ir persvėrė rezultatą (19:18), o antrame kėlinyje iniciatyvą ir toliau laikė savo rankose (38:31 po 20 min.).

Trečiajame kėlinyje „Liektabelio“ situacija dar labiau komplikavosi. Nors Š. Jasikevičius ir emocingai griebėsi už galvos po Pauliaus Valinsko nesportinės pražangos prieš Donatą Tarolį, jo auklėtinių pranašumas nuolat augo ir baigiantis ketvirčiui pasiekė net 16 taškų (61:45).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje čiurną nikstelėjęs žalgirietis Leo Westermannas prisėdo ant atsarginių suolo ir ramiai galėjo stebėti, kaip „Žalgiris“ į savo sąskaitą LKL įsirašo 30 pergalę sezone ir 8-ąjį laimėjimą iš eilės – intriga į rungtynes nebesugrįžo.

„Žalgirio“ gerbėjai mačo pabaigoje su pasimėgavimu sekė, kaip savo taškus renkasi jaunoji žalgiriečių karta – Gytis Masiulis ir P. Valinskas.

„Žalgiris“: Antanas Kavaliauskas 15 (7/8 dvit.), Brockas Motumas 12, Edgaras Ulanovas 11, Gytis Masiulis 9, Artūras Milaknis 8, Paulius Jankūnas 8, Renaldas Seibutis 7, Paulius Valinskas 7 taškai.

„Lietkabelis“: Benas Madgenas 15, Donatas Tarolis 10, Lorenzo Williamsas 10, Žygimantas Skučas 7 taškai.

„Žalgiris“ jau yra užsitikrinęs LKL reguliariojo sezono laimėtojo titulą. „Lietkabelis“ vis dar tęsia kovą dėl antrosios turnyro lentelės pozicijos su Vilniaus „Lietuvos rytu“, kuris pirmadienį išvykoje reabilitavosi po savaitgalio fiasko ir 36 taškų persvara – 92:56 – išvykoje sutriuškino Kėdainių „Nevėžį“.

„Lietkabelis“ ir „Lietuvos rytas“ ketvirtadienį tarpusavyje susikaus Vilniuje, po kurios greičiausiai ir paaiškės, kuri komanda liks antroje vietoje po reguliariojo sezono.

„Žalgiris“ ir „Lietkabelis“ šiame LKL sezone tarpusavyje žaidė jau ketvirtą kartą. „Lietkabelio“ komanda laimėjo abejas rungtynes Panevėžyje, „Žalgirio“ – Kaune vykusius mačus. Abi ekipos tarpusavyje susikovė ir Karaliaus Mindaugo taurės turnyro „Žalgirio“ arenoje finale. Tąsyk savo pranašumą namuose irgi pavyko įrodyti Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniams.