NBA naktis: „Warriors“ palaužė herojišką Portlando gynėjų tandemą

Pamažu įsibėgėja NBA atkrintamųjų varžybų pirmojo etapo kovos. Šiąnakt pirmuosius savo susitikimus žaidė abiejų konferencijų reguliariojo sezono nugalėtojai, namuose priėmę aštuntąsias vietas užėmusiais ekipas. Tikrais trileriais tapusiose rungtynėse favoritai aikštes paliko kardinaliai skirtingomis nuotaikomis.
USA Today Sports/Scanpix nuotr.

Itin įdomiosiose rungtynėse pirmąją vietą Vakarų konferencijoje užėmę „Golden State Warriors“ krepšininkai namuose priėmė paskutiniąja į atkrintamąsias prasibrovusia ekipa tapusius Portlando „Trail Blazers“.

Nepaisant išankstinių prognozių, kuriose minėtas absoliutus šeimininkų dominavimas, rungtynės nuo pat pirmųjų minučių tapo įsimintina ir lygia dvikova, kurioje pirmaisiais smuikais griežė „Trail Blazers“ gynėjų duetas bei „Warriors“ gretose atkrintamosiose varžybose debiutavęs Kevinas Durantas.

Dar iki ilgosios pertraukos 11 iš 15 metimų pataikęs ir 27 taškus pelnęs C.J. McCollumas pakartojo Portlando klubo atkrintamųjų varžybų pirmosios rungtynių pusės rezultatyvumo rekordą, o jo partneris svečių gynybos linijoje Damianas Lillardas pridėjo 21 tašką. Sėkmingas „Trail Blazers“ lyderių žaidimas leido jiems po dviejų ketvirčių keliauti į rūbinę švieslentei fiksuojant lygų rezultatą – 56:56.

Neįtikėtinų gynėjų pasirodymų paversti pranašumu svečiams nepavyko dėl skurdaus likusios komandos indėlio – per pirmus du kėlinius visi likę Portlando krepšininkai sukrapštė tik 8 taškus.

Lygus žaidimas neutralius rungtynių žiūrovus džiugino ir trečiame kėlinyje, po kurio nė viena komanda vis dar nesugebėjo išsiveržti į priekį – 88:88. Visgi savo superžvaigždžių ir puikiai nuo suolo į žaidimą įsiliejusio gynėjo Iano Clarko vedami „Warriors“ lemiamą kėlinį pradėjo spurtu 15:2 ir susikrovė pergalinga tapusią persvarą.

Nuaidėjus finalinei rungtynių sirenai „Oracle“ arenoje švietė šeimininkų pergalę užfiksavę skaičiai – 121:109 (31:27, 25:29, 32:32, 33:21).

Šeimininkus į priekį vedė ne tik įprastai rezultatyviai rungtyniavę klubo snaiperiai, bet ir fantastiškas rungtynes sužaidęs Draymondas Greenas. Vienu pagrindinių kandidatų laimėti Geriausiai besiginančio sezono krepšininko apdovanojimą įvardijamas universalusis krašto puolėjas užpildė statistikos protokolą nuostabą keliančiais skaičiais.

Savo ruožtu D. Lillardas ir C.J. McCollumas tapo rezultatyviausias rungtynes atkrintamosiose varžybose sužaidusiu Portlando klubo duetu nuo 1992-ais tą padariusių Clyde`o Drexlerio ir Terry Porterio.

Šeimininkai šiąnakt vertėsi be Matto Barneso, o svečiams nepadėjo vidurio puolėjas Jusufas Nurkičius.

„Warriors“: Kevinas Durantas 32 (10 atk. kam.), Stephenas Curry 29 (3/8 trit.), Draymondas Greenas 19 (3/4 trit., 12 atk. kam., 9 rez. perd., 3 per. kam., 5 blk.), Klay Thompsonas 15 (1/6 trit.), Ianas Clarkas 12 taškų.

„Trail Blazers“: C.J. McCollumas 41 (16/28 met.), Damianas Lillardas 34, Evanas Turneris 12 (10 atk. kam.), Maurice`as Harklessas 11 taškų.

Antrosios serijos rungtynės naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Lietuvos laiku vyks Ouklande.

Atitinkamoje pirmą ir aštuntą vietas Rytų konferencijoje užėmusių komandų dvikovoje iki pat finalinės sirenos tvyrojo dar didesnė įtampa, nei Kalifornijos valstijoje vykusiame susitikime.

Ne mažiau permainingose rungtynėse Bostono „Celtics“ nesugebėjo susitvarkyti su reguliariajame sezone ekipą kamavusiomis problemomis kovojant dėl atšokusių kamuolių po savuoju krepšiu ir nusileido Čikagos „Bulls“ krepšininkams rezultatu 102:106 (28:23, 18:25, 28:26, 28:32).

Varžovų baudos aikštelėje dominavę svečiai jau trečiojo kėlinio viduryje buvo atkovoję 20 kamuolių po varžovų krepšiu. Nors šio statistinio rodiklio Fredo Hoibergo auklėtiniai iki rungtynių pabaigos pakelti nebesugebėjo, tai buvo tik dvidešimtas atvejis per pastaruosius 23-ejus metus kai atkrintamųjų varžybų rungtynėse viena iš ekipų surinko tokį aukštą puolime atkovotų kamuolių skaičių.

Bostono ekipą pralaimėjimui pasmerkė ir ryškiai pralaimėta atsarginių žaidėjų rezultatyvumo dvikovą, kurią „Bulls“ laimėjo 35:22. Pagrindiniu šios persvaros katalizatoriumi tapo krašto puolėjas Bobby Portisas, savo debiutinėse atkrintamųjų varžybų rungtynėse surinkęs net 19 taškų ir iš žaidimo atakavęs puikiu 80 procentų taiklumu.

Abiejų komandų rezultatyviausi krepšininkai Jimmy Butleris ir Isaiah Thomasas pasiekė 30 pelnytų taškų ribą, tačiau Čikagos ekipos lyderis sulaukė rimtesnės pagalbos iš komandos draugų. „Celtics“ gretose dviženklį pelnytų taškų skaičių surinko tik trys krepšininkai.

Bendrą kovą dėl atšokusių kamuolių „Bulls“ laimėjo net 53:36 bei pataikė 20 baudų metimų prieš varžovų 14.

„Celtics“: Isaiah Thomasas 33 (10/18 met., 10/12 baud., 6 kl.), Alas Horfordas 19 (7 atk. kam., 8 rez. perd.), Avery Bradley 14 taškų.

„Bulls“: Jimmy Butleris 30 (9/19 met., 9/12 baud.), Bobby Portisas 19 (8/10 met., 3/4 trit., 9 atk. kam.), Robinas Lopezas 14 (11 atk. kam.), Rajonas Rondo 12 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Dwyane‘as Wade‘as 11 taškų.