D. Songaila žibėjo, tačiau M. Kalniečio vedama „Lokomotiv“ priartėjo prie ketvirtfinalio

Krasnodaro „Lokomotiv“ žengė žingsnį VTB Vieningosios lygos ketvirtfinalio link. Pirmosiose aštuntfinalio rungtynėse Europos taurės laimėtojai svečiuose 86:80 (18:21, 23:18, 25:23, 20:18) pranoko Donecko „Doneck“ ekipą ir serijoje iki dviejų pergalių pirmauja 1-0.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

„Lokomotiv“ kontroliavo mačo eigą ir įpusėjus ketvirtajam kėliniui pirmavo 79:66. Tačiau tada šeimininkai, vedini Dariaus Songailos, spurtavo 12:0 ir sumažino atsilikimą iki minimumo.

„Lokomotiv“ taškų badą nutraukė dvitaškį pataikęs Nickas Calathesas, o paskutinėmis dvikovos sekundėmis Simas Jasaitis ir Mantas Kalnietis realizavo baudas, taip įtvirtindami pergalę.

Abejose komandose pirmaisiais smuikais griežė lietuviai.

Beveik be keitimų (38 minutes) rungtyniavęs M. Kalnietis pelnė 22 taškus (7/11 dvitaškių, 2/7 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, kartą prasižengė ir 4 sykius suklydo.

Jo komandos draugas S. Jasaitis per 32 minutes pelnė 10 taškų (2/6 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 3/4 baudų), atkovojo 8 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė ir prarado po 2 kamuolius bei kartą prasižengė.

„Doneck“ komandos puolėjas D. Songaila per 27 minutes pelnė 24 taškus (11/18 dvitaškių, 2/3 baudų), atkovojo 9 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius ir du sykius prasižengė.

Antrosios serijos rungtynės šeštadienį vyks Krasnodare. Šios poros laimėtojas ketvirtfinalyje kausis su Kazanės „Uniks“.