Rezultatyviai žaidusio M. Kuzminsko debiutinis sezonas pažymėtas pergale

Sėkmingai paskutinėse Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) reguliariojo sezono rungtynėse pasirodęs Mindaugas Kuzminskas kartu su Niujorko „Knicks“ (31–51) ekipa pergalingai užbaigė savo debiutinį sezoną.
USA Today Sports/Scanpix nuotr.

Lietuvis pelnė 11 taškų, o Jeffo Hornaceko auklėtiniai namuose 114:113 (25:22, 31:37, 22:28, 36:26) įrodė pranašumą prieš Filadelfijos „76ers“ (28-54) klubo krepšininkus.

Nuo suolo pakilęs Kuzminskas per 18 minučių pataikė 3/4 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 2/2 baudų, atkovojo 4 kamuolius, 2 sykius suklydo, 1 kartą prasižengė bei surinko 10 naudingumo balų.

Likus žaisti kiek mažiau nei pusantros minutės iki rungtynių pabaigos, „76ers“ komanda po Alexo Poythresso taiklaus dvitaškio buvo priekyje – 108:106.

Tada Ronas Bakeris ir Justinas Holiday pataikė iš toli bei išvedė „Knicks“ į priekį – 112:110, bet trumpam – kitoje aikštės pusėje Nikas Stauskas smeigė tritaškį ir „76ers“ susigrąžino minimalų pranašumą – 113:112.

Po minutės pertraukėlės Maurice`as Ndour pataikė iš vidutinio nuotolio, Marshallas Plumlee blokavo Stausmo metimą bei įtvirtino šeimininkų pergalę – 114:113.

Kuzminskas debiutiniame sezone iš viso sužaidė 68 rungtynes, per kurias vidutiniškai aikštėje praleisdavo po 14,4 minutės, rinkdavo po 6,3 taško, atkovodavo po 1,9 kamuolio bei atlikdavo po 1 rezultatyvų perdavimą.

Debiutinio Lietuvos rinktinės sezono rezultatyvumo rekordas buvo 19 taškų, kuriuos į varžovų krepšį įmetė dviejuose susitikimuose – su Čikagos „Buls“ ir San Antonijaus „Spurs“.

Galimai paskutiniąsias rungtynes „Knicks“ gretose sužaidė superžvaigždė Carmelo Anthony, kuris praleido paskutiniuosius du susitikimus dėl kelio skausmų, tačiau nusprendė vis tiek pasirodyti aikštėje dvikovoje su „76ers“.

Jis per 23 minutes pelnė 17 taškų (7/14 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 3/3 baudos), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 2 sykius prasižengė, 1 kartą suklydo ir surinko 10 naudingumo balų.

Nepaisant tribūnose pasigirdusių šūksnių „Mes norime Carmelo!“, Anthony prasėdėjo visą ketvirtą kėlinį ant suolo.

„Knicks“: Justinas Holiday 20, Carmelo Anthony 17, Marshallas Plumlee 14 (11 atk. kam.), Chassonas Randle'as 12, Mindaugas Kuzminskas 11.

„76ers“: Justinas Andersonas 26, Alexas Poythressas 18, Richaunas Holmesas 15, Timothe'as Luwawu 14, Tiago Splitteris 12, Nikas Stauskas 12.