„Raptors“ pergalės Klivlande vyšnia – pirmasis J. Valančiūno tritaškis karjeroje

Jonas Valančiūnas pataikė pirmą karjeros tritaškį ir jo atstovaujama Toronto „Raptors“ (51–31) pergalingai baigė NBA reguliarųjį sezoną. Lietuvio atstovaujama ekipa išvykoje 98:83 (26:21, 27:13, 22:24, 23:25) nepaliko vilčių pagrindinius žaidėjus saugojusiai Klivlando „Cavaliers“ (51–31).
USA Today Sports/Scanpix nuotr.

„Cavaliers“ Rytų konferencijoje liko antroje vietoje, o „Raptors“, todėl jeigu abi įveiks pirmąjį atkrintamųjų etapą, tarpusavyje susitiks jau antrajame. Pernai šios ekipos kovėsi Rytų konferencijos finale.

„Raptors“ pergalės akcentu tapo J. Valančiūno tritaškis antrajame kėlinyje. „Raptors“ nubėgo į greitą ataką, joje Kyle`as Lowry rado vėliausiai į puolimą atbėgusį lietuvį, stovintį ties tritaškio linija, ir šio metimas netrukus skrodė tinklelį.

Grįždamas atgal į gynybą, J. Valančiūnas iškėlė rankas į viršų – iki tol per visą karjerą NBA jis vos 3 kartus metė iš trijų taškų zonos ir nė karto nebuvo pataikęs.

„Cavaliers“ treneris Tyronnas Lue tada sustabdė rungtynes minutės pertraukėle, o Valančiūno komandos draugai į lietuvio metimą reagavo taip, lyg jis būtų lėmęs pergalę.

„Norėjau šypsotis, bet žinojau, kad rungtynėse dar liko daug laiko“, – komentavo „Raptors“ strategas Dwane`as Casey.

Lietuvis vos per 15 minučių ir 25 sekundes surinko 13 taškų (5/9 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai), atkovojo 7 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, perėmė 1 kamuolį, po kartą suklydo ir prasižengė.

„Cavaliers“ vertėsi be LeBrono Jameso, Kyrie Irvingo ir Kevino Love`o. Šį sezoną Klivlando ekipa pralaimėjo visas 8 rungtynes, kurias žaidė be Jameso ir visas ketverias, kai nežaidė visada „Didžioji trijulė“.

„Raptors“ dar prieš šias rungtynes žinojo, kad nebepajudės iš trečiosios Rytų konferencijos vietos. Toronto ekipos varžove pirmajame atkrintamųjų varžybų etape bus Milvokio „Bucks“.

Tuo metu „Cavaliers“ turėjo teorinių vilčių pakilti į pirmąją konferencijos vietą, bet tam reikėjo ne tik laimėti patys, bet ir tikėtis Bostono „Celtics“ nesėkmės. Pastaroji iškovojo pergalę ir liko pirma.

„Cavaliers“ Rytų konferencijos ketvirtfinalyje kausis su Indianos „Pacers“, o „Celtics“ – su Čikagos „Bulls“. Paskutinę šios konferencijos atkrintamųjų porą sudarys Vašingtono „Wizards“ ir Atlantos „Hawks“.

„Cavaliers“: Imanas Shumpertas 11, Tristanas Thompsonas, Deronas Williamsas ir Derrickas Williamsas po 10.

„Raptors“: Normanas Powellas 25, Jonas Valančiūnas ir Kyle`as Lowry po 13, Bruno Caboclo 11.