Lietuvos irkluotojai sėkmingai startavo regatoje Italijoje

Piediluko regatoje (Italija) penktadienį įvyko atrankos plaukimai, po kurių paaiškėjo, kad iš lietuvių šeštadienį kovą finaluose tęs 14 įgulų.

Facebook nuotr.

Tvirtai sezoną pradėjo olimpiniai vicečempionai Mindaugas Griškonis ir Saulius Riteris (Ritter). Jie porinių dviviečių varžybose 2000 m distanciją įveikė per 6 min. 18,01 sek. ir savo plaukime užėmė pirmąją vietą. Į finalą pateko ir Dovydas Nemeravičius su Rolandu Maščinsku, kurie antrajame atrankos plaukime finišą pasiekė per 6 min. 23,08 sek. ir užėmė antrąją vietą.

Savo plaukimą laimėjo bei į finalą pateko ir vienvietę irklavęs Žygimantas Gališanskis. Jis distancijoje sugaišo 7 min. 7,25 sek. Antrajame atrankos plaukime dalyvavęs Giedrius Bieliauskas finišavo antras (7.08,31) ir taip pat dalyvaus finale.

Vyrų porinė keturvietė, kurią irklavo Dominykas Jančionis, Aurimas Adomavičius, Martynas Džiaugys ir Armandas Kelmelis, distanciją įveikė per 5 min. 59,27 sek. ir laimėjo savo plaukimą.

Vyrų keturvietę be vairininko irklavę Saulius Ilonis, Mantas Juškevičius, Povilas Stankūnas ir Karolis Kamarauskas 2 km įveikė per 6 min. 17,54 sek. ir užėmė penktąją vietą, tačiau šioje rungtyje ir finale šeštadienį dalyvaus tos pačios šešios įgulos.

Moterų varžybose Milda Valčiukiatė vienviete valtimi finišą pasiekė per 7 min. 35,52 sek. ir, laimėjusi savo plaukimą, pateko į finalą. Tame pačiame plaukime dalyvavusi Aistė Andrulevičiūtė finišą pasiekė per 8 min. 36,42 sek. ir užėmė šeštąją vietą. Antrajame vienviečių atrankos plaukime dalyvavusi Agnė Ginevičiūtė distancijoje sugaišo 8 min. 9,88 sek., finišavo ketvirta ir finale taip pat nedalyvaus.

Donata Karalienė su Egle Bezzubovaite porinių dviviečių atrankos plaukime užėmė antrąją vietą (7.19,05). Šioje rungtyje taip pat visos tos pačios įgulos šeštadienį kovos dėl apdovanojimų.

Jaunimo merginų vienviečių valčių varžybose Gabija Vogulytė užėmė ketvirtąją vietą (8.56,87) ir finale nedalyvaus.

Dviviečių varžybose Kamilė Kralikaitė ir Vytautė Urbonaitė užėmė pirmąją vietą (7.43,13) ir iškopė į finalą.

Porinių dviviečių varžybose Ievai Medelinskaitei ir Ramintai Morkūnaitei (7.43,13) bei Evelinai Butrimavičiūtei ir Viktorijai Vareikaitei (7.46,69) nepavyko prilygti dviem su jomis kovojusioms Italijos įguloms, tačiau šeštadienį tos pačios komandos kovos vėl.

Vaikinų vienviečių valčių varžybų atrankos pirmajame plaukime Martynas Vaitkevičius (7.42,74) finišavo antras, Paulius Černevičius (7.50,56) - trečias ir abu dalyvaus finale. Antrajame plaukime startavęs Mantas Linkevičius (7.29,97) užėmė trečiąją vietą ir taip pat pateko į finalą.

Piediluko regatoje šiais metais dalyvauja beveik 200 irkluotojų iš 23 valstybių: Albanijos, Bulgarijos, Čekijos, Ekvadoro, Gruzijos, JAE, Japonijos, Ispanijos, Italijos, Izraelio, Kataro, Latvijos, Lietuvos, Maroko, Nigerijos, Pietų Afrikos Respublikos (PAR), Portugalijos, Puerto Riko, Rumunijos, Šiaurės Airijos, Ukrainos, Tuniso ir Zimbabvės. Tarp dalyvių yra net 10 Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkų.