NCAA finale – D. Sabonio komandą įveikusio Šiaurės Karolinos universiteto triumfas

Pirmą kartą istorijoje NCAA finale žaidusiai Gonzagos universiteto komandai, kurios garbę pastaruosius dvejus metus gynė Domantas Sabonis, nepavyko tapti stipriausia lygos komanda.
USA Today Sports/Scanpix nuotr.

Netikėtai finalą pasiekę Gonzagos „Bulldogs“ krepšininkai jame po atkaklios kovos 65:71 (35:32, 30:39) turėjo pripažinti Šiaurės Karolinos „Tar Heels“ pranašumą.

Šeštą kartą istorijoje čempione tapusi Šiaurės Karolinos universiteto ekipa atsigriebė už nesėkmę praėjusių metų finale, kuomet netikėtai buvo pralaimėta Vilanovos universitetui.

Likus žaisti 2 minutes „Bulldogs“ dar pirmavo 65:63, tačiau lemiamu metu neklydusi „Tar Heels“ komanda pelnė paskutiniuosius 8 mačo taškus bei šventė pergalę.

Po aštuonerių metų pertraukos čempionais tapusius „Tar Heels“ į pergalę vedė 22 pelnęs Joelis Berry antrasis. Pralaimėtojų gretose išsiskyrė 15 taškų surinkęs Nigelas Williamsas-Gossas.