„Raptors“ pergalės fone – užtikrintas J. Valančiūno žaidimas

Devintąją pergalę iš eilės namuose NBA pirmenybėse iškovojo solidžiai žaidusio Jono Valančiūno ginama Toronto „Raptors“ (47-30). Ji savo aikštėje 113:105 (28:29, 31:20, 27:27, 27:29) įrodė pranašumą prieš Filadelfijos „76ers“ (28-49) krepšininkus.

J. Valančiūnas nugalėtojams per 28 minutes pelnė 14 taškų (7/9 dvit.), sugriebė 8 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė du kamuolius, blokavo metimą, po kartą prasižengė ir suklydo bei surinko 22 naudingumo balus.

Lietuviui esant aikštėje „Raptors“ pelnė 12 taškų daugiau nei oponentai, o tai buvo antras geriausias rezultatas komandoje.

DeMaras DeRozanas prieš tai rungtynėse pelnė 40 taškų, o šįkart jo rezultatyvumas smuko iki 17 taškų (6/11 dvit., 5/5 baudos). Visgi „Raptors“ lyderis atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir užfiksavo geriausią asmeninį sezono rezultatą.

„Kartais žmonės labai susikoncentruoja į pelnomus taškus, tačiau aš stebiu rungtynes iš perspektyvos, jog į žaidimą įtraukčiau ir komandos draugus. Kai galiu tuo pasinaudoti ir mano komandos draugai taip žaidžia – viskas tampa puiku. Visgi Kyle`ui Lowry pasakiau, kad paskubėtų grįžti ant parketo. Rungtyniauti įžaidėjo pozicijoje – labai varginanti užduotis“, – sakė D. DeRozanas.

„Kartą perdaviau kamuolį DeRozanui ir pasakiau, kad pabaigtų ataką. Tačiau jis grąžino kamuolį man. Aš jo paklausiau, kodėl jis pats neatliko metimo, o jis atsakė, kad žinojo, jog aš susitvarkysiu. Kai girdi tokius žodžius iš geriausio komandos žaidėjo, tai suteikia daug pasitikėjimo savimi“, – teigė 24 taškus pelnęs ir 6 blokus atlikęs Serge`as Ibaka.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Toronto ekipa pirmavo tik 7 taškų skirtumu (91:84), tačiau tuomet spurtavo 9:2 ir įgijo 14 taškų persvarą (100:86). „Raptors“ iki paskutinių minučių laikė dviženklę persvarą, o iki vienženklio skirtumo rezultatą sumažinusi „76ers“ šansų pakovoti dėl pergalės neturėjo.

Plėtojimosi lygoje siautęs Alexas Poythressas šiose rungtynėse debiutavo NBA lygoje. Jis per 24 minutes įmetė 11 taškų, o pirmuosius taškus pelnė įkraudamas iš viršaus per J. Valančiūną.

Rezultatyviausiai Filadelfijos komandoje žaidė naujokas Timothe Luwawu-Cabarrotas, kuris pelnė 23 taškus ir užfiksavo karjeros rekordą.

„Raptors“: Serge`as Ibaka 24 (11/15 dvit., 6 atk. kam., 6 bl.), DeMaras DeRozanas 17 (9 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 14 (7/9 dvit., 8 atk. kam.), Jakobas Poeltlas 12, Normanas Powellas ir DeMarre`as Carrollas po 10.

„76ers“: Timothe Luwawu-Cabarrotas 23, Dario Šaričius 16, Nikas Stauskas 14, Geraldas Hendersonas 12.