J. Plazos vedama „Unicaja“ pralaimėjo pirmą mūšį dėl bilieto į Eurolygą

Europos taurės finalo pirmose rungtynėse Valensijos „Basket“ savo aikštėje tik po atkaklios kovos 68:62 (20:20, 15:15, 15:13, 18:14) įveikė buvusio „Žalgirio“ trenerio Juano Plazos vedamą Malagos „Unicaja“ komandą. Serijoje iki dviejų pergalių „Basket“ išsiveržė į priekį 1:0.
Scanpix nuotr.

Dvi geriausiai Europos taurės turnyre besiginančios komandos be didesnės žvalgybos kibo viena kitai į atlapus.

Nedidelį pranašumą – daugiausiai iki 8 taškų – „Basket“ krepšininkams pavyko išlaikyti trumpai. J. Plazos auklėtiniai netrukdavo išlyginti kovą.

Ketvirtame kėlinyje aikštės šeimininkai šovė į priekį 10:4 ir vėl vertė Malagos ekipos žaidėjus sukandus dantis plušėti tiek gynyboje, tiek puolime.

Likus žaisti 3 minutes 5 taškų (62:57) pranašumą turėjusi Valensijos komanda pergalės ir rankų neišleido ir triumfavo 68:62.

Lemiamais momentais nesudrebėjo „Basket“ snaiperio Bojano Dubljevičiaus ranka. Per paskutines dvi minutes abu jo mesti tritaškiai (iš viso 2 iš 3) buvo taiklūs ir nubraukė visas varžovų pastangas atkurti intrigą.

Europos taurės čempionai pirmą kartą nuo 1963 metų paaiškės žaidžiant tokiu finalo formatu – serijoje iki dviejų pergalių. Iki šio finalo Valensijos ekipa „Unicaja“ krepšininkus įveikė abu kartus.

Antroji finalo serijos dvikova vyks kovo 31-ą dieną Malagoje. Jeigu kovoje dėl čempionų titulo prireiks lemiamų, trečiųjų rungtynių, jos vėl vyks Valensijoje balandžio 5-ąją.

Nugalėtojui atitenka tiesioginis bilietas į Eurolygos turnyrą.