J. Valančiūnas rezultatyvumu nusileido tik galingai žaidusiam D. DeRozanui

DeMaras DeRozanas pelnė 36 taškus, Jonas Valančiūnas buvo per žingsnį nuo dvigubo dublio, o jų vedama Toronto „Raptors“ (45-29) NBA pirmenybėse iškovojo šeštąją pergalę iš eilės.
USA Today Sports/Scanpix nuotr.

Šįkart Kanados komanda savo žiūrovų akivaizdoje 131:112 (35:34, 38:23, 26:32. 32:23) įveikė Orlando „Magic“ (27-47) krepšininkus.

J. Valančiūnas per 27 minutes pelnė 17 taškų (7/9 dvit., 3/4 baudos), atkovojo 9 kamuolius, blokavo vieną metimą, dukart prasižengė ir surinko 22 naudingumo balus. Lietuviui būnant aikštėje „Raptors“ pelnė 21 tašku daugiau nei varžovai.

Lietuvis šiose rungtynėse pasiekė 3 tūkst. atkovotų kamuolių ribą. „Raptors“ komandoje daugiau kamuolių yra sugriebęs tik Chrisas Boshas (4,776).

Tuo metu praėjusios savaitės geriausias NBA Rytų konferencijos žaidėjas DeRozanas vien per pirmąjį kėlinį pelnė 18 taškų. Gynėjas iš viso per 36 minutes pataikė 12 dvitaškių iš 20, vieną mestą tritaškį, 9 baudas iš 14 bei surinko 36 taškus.

Per pirmąsias 15 susitikimo minučių 7 kartus keitėsi pirmaujanti komanda ir 4 kartus rezultatas buvo lygus, tačiau tuomet Toronto klubas šovė į priekį ir po dviejų kėlinių pirmavo 73:57.

Po trečiojo kėlinio „Raptors“ pirmavo 99:89, o lemiamo ketvirčio metu varžovams neleido panaikinti dviženklio pranašumo. Atvirkščiai – Kanados komanda rungtynių pabaigoje įgijo rekordinę 21 taško persvarą.

Tai buvo pirmosios šių komandų rungtynės nuo tada, kai jos tarpusavyje atliko mainus. Po jų Terrence`as Rossas atvyko į „Magic“, o Serge`as Ibaka persikėlė į „Raptors“. Rossas mačą baigė pelnęs 17 taškų ir pasižymėjo įspūdingu dėjimu bei sulaukė žiūrovų plojimų. Tuo metu Ibaka surinko 16 taškų ir sugriebė 7 kamuolius.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 36 (12/20 dvit., 9/14 baudos), Jonas Valančiūnas 17 (7/9 dvit., 9 atk. kam.), Serge`as Ibaka (7 atk. kam.) ir Normanas Powellas (4/6 trit.) po 16, Cory Josephas 15 (13 rez. perd.).

„Magic“: Elfridas Paytonas 22 (9 rez. perd.), Evanas Fournier 20, Terrence`as Rossas 17, Aaronas Gordonas 16, Nikola Vučevičius 12 (15 atk. kam.).