Į starto penketą grįžęs M. Kuzminskas sužaidė vienas geriausių rungtynių NBA

Mindaugas Kuzminskas po labai ilgos pertraukos buvo sugrąžintas į Niujorko „Knicks“ (27/45) starto penketą ir trenerio Jeffo Hornaceko suteikta proga pasinaudojo. Lietuvis žaidė daug, rezultatyviai ir pagerino asmeninį atkovotų kamuolių rekordą NBA, tačiau jo atstovaujama ekipa išvykoje 95:110 (23:37, 23:30, 22:18, 27:25) neprilygo Portlando „Trail Blazers“ (33/38).
Scanpix/AFP nuotr.

„Knicks“ sezonui artėjant prie pabaigos ir dėl kelio skausmų nerungtyniaujant Carmelo Anthony, J. Hornacekas suteikė progą puolėjui iš Lietuvos.

M. Kuzminskas ant parketo šiose rungtynėse praleido 32 min., per kurias pelnė 14 taškų (1/3 dvit., 2/5 trit., 6/6 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 1 kamuolį perėmė, 2 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

8 atkovoti kamuoliai – naujas asmeninis tik šį sezoną NBA debiutavusio Mindaugo rekordas. Daugiau laiko ant parketo (38 min.) Kūzia taip pat yra praleidęs tik vieną kartą, o rezultatyviau per visą sezoną žaidė vos tris sykius.

Kadangi šiose rungtynėse nežaidė ne tik C. Anthony, bet ir Derrickas Rose`as bei Lance`as Thomasas, J. Hornacekas į „Knicks“ starto penketą kartu su M. Kuzminsku iš leido ir dar du retai jame pasirodančius žaidėjus – ispaną Willy Hernangomezą ir amerikietį Roną Bakerį. Kartu sudėjus trys lygos naujokai pelnė 17 iš 23 svečių taškų pirmajame kėlinyje.

Nepaisant to, „Knicks“ ekipa su pralaimėjimu buvo priversta susitaikyti jau pirmoje mačo pusėje.

Po 12 min. svečiai atsiliko 14-os („Trail Blazers“ lyderis Damianas Lillardas per pirmąjį kėlinį pelnė 15 taškų), o po 24 min. – jau 21 taško skirtumu. Antroje mačo pusėje svečiai iš Niujorko nieko pakeisti nebeįstengė.

Dėl vietos Vakarų konferencijos atkrintamosiose varžybose kovojančiai „Trail Blazers“ ekipai ši pergalė – gyvybiškai svarbi. Dabar „Blazers“ turnyro lentelėje užima 9-ąją vietą ir alsuoja į nugarą 8-oje pozicijoje esantiems Denverio „Nuggets“ krepšininkams.

„Knicks“ pralaimėjo ketvirtą kartą iš eilės ir Rytų konferencijoje užima 12-ąją poziciją.

„Knicks“: Kristapas Porzingis 18, Courtney Lee 16, Mindaugas Kuzminskas 14, Chassonas Randle'as 13 taškų.

„Trail Blazers“: Damianas Lillardas 30, CJ McCollumas, Jusufas Nurkičius 16 (10 atk. kam.) Allenas Crabbe 11 taškų.