Ypatingos „Raptors“ pergalės fone – muštynės ir nauja J. Valančiūno šukuosena

Plikai nuskusta galva sirgalius nustebinęs Jonas Valančiūnas padėjo savo komandai iškovoti ypatingą pergalę Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA).
USA Today Sports/Scanpix nuotr.

Lietuvio atstovaujama Toronto „Raptors“ ekipa (42–29) namuose per pratęsimą 122:120 (27:31, 27:28, 25:35, 34:19, 9:7) pranoko Čikagos „Bulls“ (33–38).

Ši pergalė nutraukė Kanados klubo 11 pralaimėjimų prieš „Bulls“ seriją. Paskutinį kartą Dwane`o Casey auklėtiniai Čikagos ekipą buvo nugalėję 2013 metų gruodžio 31-ąją.

J. Valančiūnas per 25 minutes pelnė 8 taškus (4/6 dvitaškiai), atkovojo 5 kamuolius, 2 kartus suklydo ir 3 kartus prasižengė.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje po krepšiu kovojusiam vidurio puolėjui buvo skirta abejotina techninė pražanga, o netrukus atsisėdęs ant suolo, jis į aikštelę daugiau nebesugrįžo.

Tiesa, kitam „Raptors“ aukštaūgiui rungtynės baigėsi dar anksčiau. Trečiojo kėlinio pabaigoje Serge`as Ibaka apsikeitė smūgiais su Robinu Lopezu ir taip įplieskė masinį susistumdymą.

Tiek S. Ibaka, tiek R. Lopezas buvo nubausti diskvalifikacinėmis pražangomis. Po mačo atsakomybę už incidentą prisiėmė Lopezas, kuris pats pripažino, jog turėtų būti suspenduotas.

Šeimininkus į pergalę vedė net 42 taškus pelnęs DeMaras DeRozanas, kuris „iš žaidimo“ atlikdamas net 38 metimus (17/38) pagerino visų laikų „Raptors“ rekordą.

Ketvirtojo kėlinio viduryje Kanados ekipa dar atsilikinėjo 94:109, tačiau lemiamu metu sugebėjo spurtuoti net 15:0 bei įspūdingai išplėšti pratęsimą 109:109.

Pirmą kartą į priekį šiame mače „Raptors“ išsiveržė tik pratęsime likus žaisti kiek daugiau nei minutę, kuomet du taškus pelnė DeRozanas (117:115).

Prasidėjus paskutinei minutei po dvitaškį pridėjo Patrickas Pattersonas bei Cory Josephas, o svečiai per likusias sekundes išsigelbėti jau nebegalėjo ir turėjo kapituliuoti.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 42, Cory Josephas 19, Serge‘as Ibaka 16, Normanas Powellas 9.

„Bulls“: Jimmy Butleris 37 (10 atk. kam.), Rajonas Rondo 24, Paulas Zipseris ir Robinas Lopezas po 12.