„Žalgiris“ į „Sūduvos“ vartus sumušė 5 „sausus“ įvarčius

Lietuvos futbolo A lygos devintasis turas prasidėjo triuškinančia VMFD „Žalgirio“ pergale prieš Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkus.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Vilniečiai Marijampolėje šeimininkus sutriuškino net 5:0 (2:0) ir įsirašė šeštąją pergalę per 8 susitikimus bei pakilo į pirmąją turnyro lentelės vietą.

Prieš rungtynes „Sūduva“ atliko keitimą – vietoje kojos traumą patyrusio Nerijaus Radžiaus rungtynes nuo pradžių pradėjo saugas Povilas Kiselevskis. Išsigydę traumas į startinę Marijampolės komandos sudėtį sugrįžo Paulius Daukša ir Valentinas Baranovskis.

11-ąją rungtynių minutę „Sūduva“ nesėkmingai sužaidė gynyboje ir leido žalgiriečiams išsiveržti į priekį.  Pavelui Davidovui nepavyko pagauti „Žalgirio“ perdavimo iš krašto ir kamuolys nukrito tiesiai Pavelui Komolovui po kojomis. Svečių futbolininkas nedvejojo ir užtikrintai pasiuntė kamuolį į tinklą.

39 mačo minutę P.Komolovas vos nepasinaudojo dar viena „Sūduvos“ futbolininkų klaida. P.Kiselevskis prarado kamuolį baudos aikštelės prieigose, o jį perėmęs P.Komolovas įsiveržė į baudos aikštelę, smūgiavo į vartus, bet jam pritrūko tikslumo.

Savo proga vilniečiai išnaudojo po kelių minučių. Mantas Kuklys meistriškai realizavo baudos smūgį iš 18 metrų ir padvigubino savo komandos pranašumą.

Trečiasis įvartis į Marijampolės komandos vartus krito antrojo kėlinio pradžioje. Šįkart Jakubas Wilkas puikiai atliko tolimą baudos smūgį ir dar kartą nuginklavo P.Davidovą. Po keleto minučių tas pats J.Wilkas pelnė ketvirtąjį „Žalgirio“ įvartį. Legionierius iš Lenkijos  gavo perdavimą iš krašto ir smūgiu galva pasiuntė kamuolį į vartus.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti kiek mažiau nei 10 minučių į „Sūduvos“ vartus buvo įmuštas ir penktasis įvartis. Tai technišku smūgiu padarė rezultatyviausias „Žalgirio“ futbolininkas Kamilis Bilinskis.

Po šios pergalės 19 taškų turintys žalgiriečiai bent trumpam pakilo į pirmąją A lygos vietą. Juos aplenkti ir susigrąžinti lyderio poziciją gali Klaipėdos „Atlanto“ (18 tšk.) futbolininkai, kurie 18 val. 30 min. Gargžduose žais su vietos „Banga“.

Marijampolės „Sūduva“ – VMFD „Žalgiris“ 0:5

Marijampolės „Arvi“ futbolo arena

Rungtynių teisėjas – Sergėjus Slyva

11' [ 0:1 ] Pavelas Komolovas

42' [ 0:2 ] Mantas Kuklys

56' [ 0:3 ] Jakubas Wilkas

60' [ 0:4 ] Jakubas Wilkas

83' [ 0:5 ] Kamilis Bilinskis

Geltonos kortelės: Valentinas Baranovskis (28 min.) / Egidijus Vaitkūnas (27 min.), Jakubas Wilkas (28 min.).

„Sūduva“: P.Davidovas, G.Urba, M.Ugge, P.Daukša, P.Leimonas, P.Kiselevskis ( 46' A.Brokas ), V.Baranovskis, P.Bašičius, N.Valskis, R.Ledesma ( 69' T.Lekeckas ), M.Kdouh ( 78' A.Breivė )

„Žalgiris“: A.Vitkauskas, A.Jankauskas, E.Vaitkūnas, L.Peričius, A.Švrljuga, A.Žulpa, M.Kuklys, J.Wilkas (78' P.Janušauskas), R.Leliūga, P.Komolovas ( 62' R.Radavičius ), K.Bilinskis.