J. Valančiūno ir D. Sabonio akistatoje dominavo „Thunder“

NBA pirmenybėse pirmą kartą vienas prieš kitą susitiko Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis, o pergalę šventė jaunesnio lietuvio ekipa. Toronto „Raptors“ (39-29) su JV priešakyje savo žiūrovų akivaizdoje 102:123 (24:29, 24:29, 22:39, 32:26) neturėjo šansų prieš Sabonio ginamą Oklahomos „Thunder“ (39:29).

Šios komandos šį sezoną pirmą kartą aikštėje susidūrė lapkričio 10-ąją, tačiau tuomet iš lietuvių ant parketo išbėgo tik Sabonis.

Nugalėtojų komandoje D. Sabonis mačą pradėjo nuo suolo ir per 19 minučių pelnė 8 taškus (2/6 dvit., 1/1 trit., 1/2 baudos), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo ir 6 kartus pažeidė taisykles.

Tuo metu „Raptors“ vidurio puolėjas J. Valančiūnas per 17 minučių surinko 7 taškus (3/7 dvit., 1/1 bauda), sugriebė 5 kamuolius, blokavo 2 metimus, kartą suklydo ir 3 kartus prasižengė.

„Thunder“ į pergalę vedė ketvirtąjį trigubą dublį iš eilės surinkęs Russellas Westbrookas. Įžaidėjas per 28 minutes įmetė 24 taškus (4/9 dvit., 4/8 trit., 4/4 baudos), atkovojo 10 kamuolių, atliko 16 rezultatyvių perdavimų bei surinko 38 naudingumo balus.

Tai buvo 34-asis R. Westbrooko trigubas dublis šį sezoną. Jis tęsia žygį dėl NBA rekordo – daugiausiai lygoje per vieną sezoną buvo surinktas 41 trigubas dublis, o tai 1961–1962 metais pavyko Oscarui Robertsonui.

Visi Oklahomos komandos starto penketo žaidėjai surinko po dviženklį taškų skaičių, o iš viso jie pelnė 80 iš 123 ekipos taškų.

„Šiandien mes tiesiog apgynėme savo užpakalius, – po mačo teigė 23 taškus pelnęs ir visus 3 tritaškius įmetęs Victoras Oladipo. – Kaip komanda žaidėme visas 48 minutės, todėl pasirodėme taip sėkmingai.“

Antrojo kėlinio viduryje „Raptors“ atsiliko tik dviem taškais (36:38), tačiau ketvirtį „Thunder“ baigė sėkminga atkarpa 20:12 ir po dviejų kėlinių pirmavo 58:48.

Trečiajame kėlinyje Oklahomos klubas šovė į priekį. Ekipa nuolat didino savo pranašumą, o po spurto 34:16 ji jau triuškino varžovus – 97:70. Ketvirtajame kėlinyje „Thunder“ įgijo rekordinę 32 taško persvarą (111:79) ir galėjo ramiai pabaigti mačą.

Toronto klubas patyrė trečiąją nesėkmę per pastarąsias ketverias rungtynes ir po mačo surengė pusvalandį trukusį uždarą susitikimą. „Toks pasirodymas yra nepriimtinas, – konstatavo „Raptors“ strategas Dwane`as Casey. – Noriu atsiprašyti sirgalių dėl mūsų žaidimo.“

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 22, Normanas Powellas 13, Cory Josephas 11 (6 rez. perd.), Serge`as Ibaka (0/4 trit.) ir Delonas Wrightas po 10.

„Thunder“: Russellas Westbrookas 24 (10 atk. kam.., 16 rez. perd.), Victoras Oladipo 23 (3/3 trit.), Enesas Kanteris 14 (7 atk. kam.), Andre Robersonas 13, Stevenas Adamsas ir Alexas Abrinesas po 10.