Taikliai krepšį atakavęs J. Valančiūnas pasižymėjo dar vienu dvigubu dubliu

Vos vieną metimą prametęs Jonas Valančiūnas rungtyniavo solidžiai ir atliko 25-ąjį sezono bei 102-ąjį karjeros dvigubą dublį, tačiau Toronto „Raptors“ (38–28) komandai to nepakako.
USA Today Sports/Scanpix nuotr.

Dwane‘o Casey auklėtiniai svečiuose 89:104 (26:32, 15:27, 22:26, 26:19) nepasipriešino įspūdingą formą demonstruojantiems Majamio „Heat“ (32-34) krepšininkams.

Trečiose rungtynėse iš eilės dvigubu dubliu pasižymėjęs J. Valančiūnas per 21 minutę surinko 10 taškų (5/6 dvitaškiai), atkovojo 10 kamuolių, kartą suklydo ir 2 kartus prasižengė.

Tiesa, vidurio puolėjui esant aikštelėje, „Heat“ savo pranašumą didino sparčiausiai ir pelnė 18 taškų daugiau už varžovus. J. Valančiūnas savo tiesioginiam oponentui Hassanui Whiteside‘ui leido pelnyti 12 taškų ir atkovoti 14 kamuolių.

Jau 21-ąją pergalę per pastaruosius 25 mačus iškovojusi Majamio komanda pirmosiomis minutėmis įgijo dviženklį pranašumą 18:8, o antrajame kėlinyje triuškino varžovus 53:37.

Po ilgosios pertraukos „Heat“ prarado traumą patyrusį ir rungtynių tęsti nebegalėjusį Goraną Dragičių, tačiau net ir be pagrindinio įžaidėjo šeimininkai toliau bėgo į priekį – 74:49.

Paskutiniajame ketvirtyje svečiai iš Kanados mažino atsilikimą, tačiau intrigos atkurti nebesugebėjo, o nuskambėjus finalinei sirenai užtikrintą pergalę šventė šeimininkai.

Toronto klubas kovą dėl atšokusių kamuolių užtikrintai laimėjo 48:35, tačiau iš toli sugebėjo pataikyti viso labo 2 metimus iš 15 (13 proc. taiklumas) bei atliko tik 7 rezultatyvius perdavimus.

„Heat“: Dionas Waitersas 20, Tyleris Johnsonas 16, Goranas Dragičius 15, Hassanas Whiteside‘as (14 atk. kam.) ir Jamesas Johnsonas po 12.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 17, Normanas Powellas 14, Delonas Wrightas 13, Jonas Valančiūnas 10 (10 atk. kam.).