Neįtikėtina atomazga: pabudęs „Žalgiris“ nubloškė „Panathinaikos“

Kauno „Žalgiris“ niekada nepasiduoda. Po sunkios rungtynių pradžios prieš „Panathinaikos“ žalgiriečiai nenuleido rankų, ketvirtajame kėlinyje pakeitė įvykių eigą ir pergalingai finišavo 64:58 (9:17, 10:14, 15:10, 30:17). Leo Westermanno ir Artūro Milaknio užvesta „Žalgirio“ komanda šventė jau vienuoliktą pergalę Eurolygoje ir žengė dar vieną žingsnį ketvirtfinalio link.
E. Ovčarenko (15min.lt) nuotr.

Viena geriausių gynybų Eurolygoje garsėjanti „Panathinaikos“ ekipa Kaune nieko nelaukdama prispaudė žalgiriečius. Šie per pusę kėlinio pelnė vos tris taškus, o įsibėgėję graikai kėlinį laimėjo 17:9.

Antrojo kėlinio pradžioje pokyčių buvo mažai. Žalgiriečiai pataikė vos keturis metimus iš 15-os, tačiau pasitarimai su Š.Jasikevičiumi pagaliau davė vaisių. Iki didžiosios pertraukos skirtumas buvo sumažintas iki 11 taškų.

Trečiąjį kėlinį šeimininkai pradėjo itin energingai abejose aikštės pusėse. Tai lėmė, kad graikai per septynias minutes tepelnė tris taškus. Kevino Pangoso tritaškis sumažino skirtumą iki šešių taškų. Intriga buvo gyva. Prieš lemiamą kėlinį „Žalgiris“ atsiliko septyniais taškais.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ spurtavo 11:4 ir išlygino rezultatą 45:45. Leo Westermannas svarbiausiu metu pataikė du metimus iš eilės ir padėjo pamatą pergalei. Toliau iniciatyvos ėmėsi ir tritaškius šaudė Artūras Milaknis.

Rezultatyviausiai žaidęs Leo Westermannas surinko 14 taškų. A. Milaknis pridėjo 13.

Atėnų ekipą į priekį vedė 13 taškų surinkęs Nikos Pappas. Beje, būtent jis buvo rezultatyviausias komandų akistatoje Atėnuose.

Po šios pergalės „Žalgiriui“ dar reikia laimėti ketverias iš likusių penkerių rungtynių, kad patektų į ketvirtfinalį.