Po įsimintino pasirodymo – drąsi paties J. Valančiūno užuomina „Raptors“ trenerių štabui

Į Toronto „Raptors“ komandą mainų būdu persikėlus Serge'ui Ibakai ir P. J. Tuckeriui, Jono Valančiūno ant parketo praleidžiamas laikas tiesiog drastiškai sumažėjo. Tačiau pastarąją naktį Naujajame Orleane vidurio puolėjas iš Lietuvos po nemenkos pertraukos ir vėl buvo savo komandos vedlys į pergalę NBA rungtynėse, o po mačo per žiniasklaidą pats pasiuntė žinutę vyriausiajam „dinozaurų“ trenerių štabui ir jo bosui Dwane'ui Casey.

34 minutės. Tiek laiko aikštėje rungtynėse su „Pelicans“ praleido J. Valančiūnas. Šitiek ilgai 24-erių lietuvis nežaidė beveik mėnesį – nuo vasario 12-osios, kai „Raptors“ gretose dar nebuvo nei S. Ibakos, nei P. J. Tuckerio.

Ir šį laiką J. Valančiūnas išnaudojo itin produktyviai. Vidurio puolėjas surinko 25 taškus (9/13 dvit., 7/11 baud.), 13 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvius perdavimą ir bloką.

Maža to, lietuvis niekuo nenusileido vienu geriausių NBA vidurio puolėju laikomam DeMarcusui Cousinsui (25 taškai, 10 atk. Kam.) ir ne kartą sugebėjo apsiginti nuo grėsmingo varžovo atakų. Kad surinktų tiek taškų, kiek ir J. Valančiūnas, D. Cousinsui prireikė 15 dvitaškių ir 8 tritaškių metimų, iš kurių jis pataikė atitinkamai 5 ir 3. Taip pat aukštaūgis realizavo 6 iš 7 baudų.

„Rungtynės tapo tikru J. Valančiūno sugrįžimu. Vaikino, kuris nematė ketvirtojo kėlinio minučių nuo pat „Visų žvaigždžių“ savaitgalio pertraukos. Jis pasirodė tada, kai komandai jo reikėjo labiausiai“, – rašo „Toronto Sun“ reporteris Mike'as Ganteris.

Anot jo, D. Casey pasitikėti lietuviu nusprendė todėl, kad J. Valančiūnas šį kartą aikštėje demonstravo bene geriausią gynybą prieš „pick-and-roll“ derinį per visą savo karjerą ir sugebėjo pristabdyti D. Cousinsą.

Dar daugiau, – jo gynyba leido „Raptors“ dažnai rinktis kontratakas vietoje pozicinio puolimo, kuris komandai žymiai sunkesnis, kuomet gretose nėra traumuoto Kyle'o Lowry.

Taip pat galingas J. Valančiūno pasirodymas nuėmė nemažą dalį puolimo krūvio nuo kito komandos lyderio DeMare'o DeRozano pečių – jis šį kartą buvo antras pagal rezultatyvumą, tačiau pataikė tik 5 iš 15 metimų.

„Aš žinojau, kad sulauksiu daug dėmesio. Ir tokiais atvejais labai svarbu, kad sužaistų kiti komandos nariai. Jonas šį kartą mums buvo labai naudingas, jis ėmėsi inciatyvos svarbiausiais ir atsakingiausiais momentais“, – pažymėjo D. DeRozanas.

J. Valančiūnas paskutiniame kėlinyje žaidė net 8 min. 33 sek. ir per šį laiką pelnė 9 taškus bei atkovojo 7 kamuolius. „Raptors“ laimėjo paskutinį kėlinį 26:23, o rungtynes – 94:87.

Ir iš karto po mačo JV nevyniodamas žodžių į vatą žiniasklaidai pareiškė, kad pasiilgo žaidimo svarbiais rungtynių epizodais.

„Aš buvau pasirengęs. Aš esu pasirengęs kiekvieną naktį. Aš laukiu tokių progų. Duokite man progą, aš žengsiu į aikštę ir kovosiu kietai“, – simbolinę žinutę „Raptors“ trenerių štabui pasiuntė lietuvis.

Tuo metu komentuodamas situaciją, kodėl J. Valančiūnas šį kartą ant parketo praleido sau neįprastai daug laiko ir žaidė ketvirtajame kėlinyje, D. Casey išskyrė keletą aspektų. Ir aukštaūgį pagyrė ne tik už gynybą prieš D. Cousinsą.

„Jonas atliko puikų darbą „pick-and-roll“ situacijose. Jis neleido varžovams įsiveržti į baudos aikštelę, gerai gynėsi toliau nuo krepšio. Pirmoje mačo pusėje buvo keletas klaidų, tačiau po pertraukos savo darbą jis padarė nepriekaištingai, – dėstė treneris. – Tiesą sakant, jo atsakomybė nėra D. Cousinsas. Jo atsakomybė – kamuolys. Jis atsakingas ir už Jrue Holiday, kai jis išlenda iš už užtvaros – jam reikia būti prilipusiam prie gynėjo. Ir jis su tuo susitvarkė.“

„Šaunu ir tai, kad Jonas keletą sykių drąsiai atakavo iš tolimesnių distancijų, maždaug nuo baudų metimo linijos. Jis šį kartą žaidė krepšinį ir juo mėgavosi“, – pažymėjo specialistas.

Pats aukštaūgis už pagalbą ginantis prieš D. Cousinsą padėkojo ir komandos draugams.

„Šį kartą gynyba buvo kitokia, kadangi po užtvaros D. Cousinas po krepšiu nesiverždavo, o atšokdavo atgal. Pastatęs užtvarą jis nedaro tradicinių veiksmų – jis nesisuka ir nesiveržia, jis atsitraukia. Nebuvo lengva, bet mes tai padarėme, mes tai padarėme visi“, – apie tai, kaip pavyko pristabdyti D. Cousinsą, kalbėjo pats J. Valančiūnas.

Artimiausiose rungtynėse Toronto ekipa naktį iš penktadienio į šeštadienį svečiuose susitiks su Atlantos „Hawks“ klubu.