D. Sabonio komandos draugo šou – 58 taškai

Domantas Sabonis tapo dar vieno Russello Westbrooko spektaklio liudininku. Šįkart – rezultatyviausio „Oklahoma City Thunder“ gynėjo mačo karjeroje stebėtoju. Tačiau net ir 58 amerikiečio taškų neužteko pergalei. „Thunder“ namuose turėjo pripažinti „Portland Trail Blazers“ pranašumą 121:126 (40:29, 27:32, 25:38, 29:27) ir patyrė jau 4 pralaimėjimą iš eilės.
R. Westbrookas (kairėje). Reuters/Scanpix nuotr.

Joks kitas NBA žaidėjas su „Thunder“ apranga nebuvo toks rezultatyvus kaip Russellas.

Net to paties ilgamečio Oklahomos klubo vedlio Kevino Duranto karjeros rekordas buvo 54 taškai.

58 taškus 1974-aisiais buvo įmetęs Fredas Brownas, kai tada „Thunder“ dar žaidė Sietle ir vadinosi „Seattle SuperSonics“.

Kaip detaliai atrodė 58 taškai? R. Westbrookas pataikė 18 dvitaškių iš 30, 3 tritaškius iš 9 ir 13 baudų metimų iš 16. Jis taip pat atkovojo 3 kamuolius ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Tiesa, R. Westbrookas kritiniu metu 4 kartus prametė iš dėkingos situacijos. Be to, lemiamame kėlinyje jis pataikė tik 6 iš 15 metimų.

Tai, kad „Thunder“ nelaimėjo net ir su karjeros rungtynes sužaidusiu Russellu Westbrooku, išjudino kritikus.

Vieni teigia, kad R. Westbrookas yra savanaudis, kitaip nei kiti tokio kalibro žaidėjai – nepadaro komandos draugų geresniais krepšininkais, todėl neturėtų būti minimas tarp kandidatų tapti naudingiausiu NBA sezono žaidėju.

„Thunder“ jau pralaimėjo 4 rungtynes iš eilės, kuriose R. Westbrookas surinko mažiausiai 45 taškus.

Kitiems atrodo, kad R. Westbrookas yra vienintelis dėmesio vertas „Thunder“ žaidėjas – esą likę komandos draugai jam tiesiog per silpni.

Vienas jų – D. Sabonis, kuris per 21 minutę prisidėjo 8 taškais (3/6 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), 4 atkovotais kamuoliais, po kartą suklydo ir prasižengė.

Neužteko ir po 6 praleistų mačų į aikštę grįžusio gynėjo Victoro Oladipo 16 taškų.

Bet kita didžiulė problema buvo gynyba.

„Trail Blazers“ pergalę nukalė trijulė: Allenas Crabbe`as surinko 23, Damianas Lillardas (8 rez. perd.) – 22, CJ McCollumas – 21 tašką.

Visa „Trail Blazers“ komanda atakavo pavyzdiniu 55 proc. tikslumu ir paaštrino „Thunder“ problemą – gynybą, apie kurios pagerinimo būtinybę dar prieš susitikimą akcentavo treneris Billy Donovanas.

Kai pataikė fantastišku 68 proc. tikslumu, po dviejų kėlinių „Thunder“ dar pirmavo 67:61. Tačiau po pertraukos puolimas ėmė strigti, o prasta gynyba leido „Trail Blazers“ dar prieš lemiamą ketvirtį perimti iniciatyvą 92:99.

„Thunder“ pralaimėjo ir prieš savaitę Portlande. Beje, per pastarąjį mėnesį komandos tarpusavyje susitiko tris kartus.

„Thunder“: R. Westbrookas 58, V. Oladipo 16, E. Kanteris 11.

„Trail Blazers“: A. Crabbe`as 23, D. Lillardas 22 (8 rez. perd.), CJ McCollumas 21, J. Nurkičius 17, A. Aminu ir M. Leonardas po 12.

Kietas krepšininkų konfliktas ir iš niekur pasirodžiusi gorila

Kitose NBA rungtynėse „Washington Wizards“ palaužė „Phoenix Suns“, okietos kovos šioje akistatoje tikrai netrūko.

Bojanas Bogdanovičius pelnė 29 taškus ir padėjo Vašingtono ekipai triumfuoti išvykoje. 27 taškus pridėjo Bradley Bealas.

Nutrūko „Suns“ trijų pergalių iš eilės serija. Tai buvo ilgiausia klubo pergalių serija nuo 2015 metų lapkričio.

„Wizards“ ekipai Johnas Wallas pelnė 25 taškus ir atliko net 14 rezultatyvių perdavimų.

Finikso komandai pavyko panaikinti net 22 taškų deficitą, kuris susikaupė pirmajame kėlinyje. Daugiausiai prie to prisidėjo 30 taškų surinkęs Ericas Bledsoe.

Likus žaisti penkias minutes rezultatas buvo lygus 110:110. Pergalę garantavo taiklūs J. Wallo baudos metimai, likus žaisti beveik septynias sekundes.

Jau pirmajame kėlinyje iš aikštės buvo pašalintas „Suns“ krepšininkas Jaredas Dudley, kuris galva atakavo Jasoną Smithą. Tai sukėlė masinį susirėmimą, po kurio išvytas buvo ir Brandonas Jenningsas.

Ketvirtajame kėlinyje pasitaikė linksmesnis epizodas. Vykstant rungtynėms į aikštę įčiuožė „Suns“ talismanas gorila. Tiesa, jis spėjo greitai pasišalinti ir nesukėlė trikdžių.

„Suns“: E. Bledsoe 30, D. Bookeris 25, T. Warrenas ir A. Williamsas po 15, L. Barbosa 12.

„Wizards“: B. Bogdanovičius 29, B. Bealas 27, J. Wallas 25, J. Smithas 17, I. Mahinmi 15.