R. Meilutytės glėbyje – pilnas komplektas: šeši auksiniai medaliai

Per tris dienas – šeši aukso medaliai. Taip Lietuvos žiemos plaukimo pirmenybėse pasirodė garsiausia jų dalyvė Rūta Meilutytė. Londono olimpinė čempionė šeštadienį gimtajame Kaune laimėjo dar dviejų rungčių finalus.

50 m nugara 19-metė sportininkė nuplaukė per 30,13 sek. Šios rungties nacionalinis rekordas taip pat priklauso R. Meilutytei, 2013-aisiais įveikusiai nuotolį per 28,78 sek.

Antrą vietą užėmė Meda Kulbačiauskaitė (30,54 sek.), trečia finišavo Gabija Mankauskaitė (31,14 sek.).

200 m plaukimo laisvu stiliumi distancijoje R. Meilutytės rezultatas buvo 2 min. 3,48 sek. 2014 metais užfiksuotas šalies rekordas (2:00,11) irgi priklauso jai.

Sidabrą pelnė Greta Gataveckaitė (2:08,14), bronzą – Liepa Kluonytė (2:09,28).

Primename, kad R. Meilutytė Lietuvos žiemos plaukimo pirmenybių auksą taip pat pelnė 50 ir 100 m krūtine bei 50 ir 100 m laisvu stiliumi rungtyse.

Kauno „Girstučio“ baseine surengtose varžybose dalyvavo rekordinis plaukikų skaičius – 297. Pirmenybės buvo įtrauktos į 2017 metų pasaulio čempionato kvalifikacinių varžybų kalendorių, jose buvo galima vykdyti normatyvus į visas svarbiausias šio sezono varžybas.