Lietuvos šachmatų čempionais tapo V. Mališauskas ir S. Kiseleva

Lietuvos vyrų ir moterų šachmatų čempionatų nugalėtojais tapo vilnietis Vidmantas Mališauskas ir šiaulietė Simona Kiseleva.

Vyrų turnyre net keturi šachmatininkai surinko po 7 taškus iš 9 galimųjų, tad prireikė papildomų rodiklių, kurie pirmąją vietą lėmė V. Mališauskui. Antrojoje liko septyniolikmetis šiaulietis Lukas Stauskas, trečiojoje – 20-metis panevėžietis Andrius Brazdžionis, ketvirtojoje – šiaulietis Rokas Klabis. Penktoji pozicija atiteko 6,5 taško surinkusiam vilniečiui Dmitrijui Chocenkai.

L. Stauskas ir A. Brazdžionis taip pat užėmė pirmąją ir antrąją vietas vaikinų iki 20 metų įskaitoje. Trečioji vieta atiteko marijampoliečiui Pauliui Pultinevičiui (6 tšk.).

Moterų čempionato nugalėtoja S. Kiseleva prarado tik pustaškį (6,5 taško iš 7 galimų). Antrojoje vietoje su 6 taškais liko vilnietė Laima Domarkaitė, trečioji pozicija atiteko kaunietei Saulei Gailiūnaitei (5 tšk.). Pastaroji šachmatininkė nugalėjo 20-mečių įskaitoje. Antroji vieta jaunimo grupėje atiteko klaipėdietei Marijai Šibajevai (4 tšk.), trečioji – kaunietei Guodai Perminaitei (4 tšk.).

Pagal varžybų nuostatus, V. Mališauskas ir S. Kiseleva užsitikrino vietą Lietuvos vyrų ir moterų rinktinėse Europos komandų čempionate. Pirmi penki vyrų čempionato šachmatininkai iškovojo vietas Baltijos zoninio turnyro antrajame etape, kuris vyks Vilniuje kovo 21–27 dienomis.