„Žalgirio“ krepšininkai net dvidešimtą kartą žais LKL finale

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato atkrintamose varžybose ketvirtadienį sužaistos antros pusfinalio antros rungtynės. Antrame šios serijos susitikime nugalėtojo titulą ginantis ir šiame reguliariame sezone triumfavęs Kauno „Žalgiris“ išvykoje jėgas išbandė su Klaipėdos „Neptūnu“. Kauniečiai nugalėjo rezultatu 90:73 (15:15, 32:21, 17:21, 26:16) ir seriją iki dviejų pergalių laimėjo „sausai“ – 2-0.

BFL nuotr.
BFL nuotr.

Nesulaikomas žalgiriečių gretose buvo geriausias sezono rungtynes sužaidęs Adas Juškevičius, kuris per beveik 27 minutes (27:16) pelnė net 27 taškus (4/5 dvitaškiai, 5/6 tritaškiai, 4/6 baudos).

Pirmame pusfinalio serijos mače pergalę rezultatu 99:83 (28:19, 20:21, 27:21, 24:22) taip pat iškovojo žalgiriečiai.

Reguliariame LKL sezone žalgiriečiai patyrė tik vienintelį pralaimėjimą, kai juos uostamiestyje balandžio 1-ą dieną kaip tik ir įveikė „Neptūnas“ – 78:77.

Rungtynės

Susitikimas prasidėjo atkakliai ir permainingai (2:0, 4:3, 6:6, 6:9, 8:9). Žalgiriečiai Oliveris Lafayette`as, Darjušas Lavrinovičius ir Rimantas Kaukėnas taškus rinko tik tritaškiais. Po Arno Butkevičiaus, Rashauno Broaduso ir Lauryno Mikalausko metimų „Neptūnas“ pirmavo 13:9 (8 min.). Ado Juškevičiaus reidas per visą aikštę ir metimas paskutinę sekundę užfiksavo švieslentėje po pirmo kėlinio lygų rezultatą – 15:15.

Antras ketvirtis prasidėjo A. Juškevičiaus tritaškiu ir dvitaškiu (15:20). Tai buvo „Žalgirio“ gynėjo 7-as taškas iš eilės. Tada dvi baudas įmetė ir Mindaugas Kuzminskas, o kauniečiai pratęsė savo spurtą – 0:9. Svečiai iš Kauno A. Juškevičiaus pastangomis ėmė dominuoti aikštėje (17:26) ir „Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Po dar dviejų A. Juškevičiaus tolimų šūvių „Žalgiris“ pabėgo nuo varžovų jau 14 taškų skirtumu (24:38, 15 min.).

Kauno klubas kurį laiką toliau diktavo savo sąlygas aikštės šeimininkams (27:44). Tačiau tada žalgiriečiai kiek sulėtino apsisukimus ir Klaipėdos komanda priartėjo (34:44). Po 20 minučių žaidimo „Žalgiris“ pirmavo 11 taškų skirtumu – 36:47.

Trečias ketvirtis vyko panašiu scenarijumi (45:55), kol „Neptūnas“ priartėjo iki 7 taškų (48:55). Tačiau uostamiesčio krepšininkų entuziazmą atšaldė „Žalgirio“ dar vienas greitas spurtas – 0:7 ir susigrąžinta iniciatyva (48:62). Tiesa, po Davido McClure'o tritaškio ir S. Galdiko metimo iš po krepšio klaipėdiečiai vėl priartėjo (55:62). Po 30 minučių mūšio „Žalgiris“ pirmavo 7 taškais – 57:64.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo sėkmingu Roberto Jatvoko žaidimu ir „Žalgiris“ atitolo kiek saugiau (59:69). Kelias minutes vyko permainingas krepšinis, bet skirtumas tarp komandų beveik nekito (62:71). Kauniečiai, likus 3:44 min., daugiausiai A. Juškevičiaus pastangomis (27 tšk.) vėl solidžiai pabėgo (65:86). Mačo pabaiga buvo tik formalumas. „Žalgiris“ iškovojo įtikinamą pergalę 90:73 ir laimėjo seriją iki dviejų pergalių – 2-0.

Finale kauniečių laukia antros pusfinalio poros tarp Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Prienų „Prienų“ nugalėtojas. Po pirmų serijos rungtynių sostinėje „Lietuvos rytas“ pirmauja 1-0. Atsakomas susitikimas penktadienį Prienuose.

Rezultatas:

„Neptūnas“ – „Žalgiris“ – 73:90 (15:15, 21:32, 21:17, 16:26), – serija 0-2.

„Neptūnas“: Rashaunas Enealas Broadusas 17 (3/5 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai, 2/4 baudos), Deividas Gailius 13 (10 atk. kam., 3/6 dvitaškiai, 0/6 tritaškiai, 7/10 baudos), Valdas Vasylius 10 (2/7 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai), Simas Galdikas 9 (7 atk. kam., 4/6 dvitaškiai, 1/2 baudos)), Arnas Butkevičius 8 (6 atk. kam., 3/4 dvitaškiai, 2/2 baudos), Davidas McClure'as 5, Vytautas Šarakauskas (5 atk. kam.), Martynas Mažeika ir Evaldas Dainys po 3, Laurynas Mikalauskas 2 taškai. Giedrius Gustas ir Raimundas Danys nežaidė.

„Žalgiris“: Adas Juškevičius 27 (3 atk. kam., 3 rez. perdav.), Oliveris Lafayette`as 14 (4/7 tritaškiai, 2/2 baudos), Robertas Javtokas (3 atk. kam., 4/7 dvitaškiai, 1/1 baudos) ir Darjušas Lavrinovičius (2/4 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 2/2 baudos) po 9, Mindaugas Kuzminskas (2 atk. kam., 1/2 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 2/2 baudos) ir Mario Delašas (4 atk. kam., 4 rez. perdav., 2/3 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai) po 7, Kšyštofas Lavrinovičius 6 (4 atk. kam.), Rimantas Kaukėnas 5, Vytenis Lipkevičius (5 atk. kam.), Donnie McGrathas ir Jeffas Foote‘as po 2 taškus. Marko Popovičius nežaidė.