Pirmoji Lietuvos futbolo drama šiemet baigėsi „Žalgirio“ triumfu

„Trakai“ vėl nieko nepešė – nuolatiniai jų varžovai dėl aukščiausių vietų Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai sekmadienį dar sykį įrodė esą stipresni. Visus titulus Lietuvos futbolo padangėje pastaraisiais metais susišluojantys vilniečiai šįkart apgynė LFF Supertaurės nugalėtojų titulą – „Sportimos“ manieže jie po garsiojo savo naujoko Mahamane Traore įvarčio rezultatu 1:0 (0:0) pranoko trakiškius. Tai jau penkta iš eilės jų iškovota LFF Supertaurė.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Su šūkiu „Sezono premjera“ į LFF (Lietuvos futbolo federacijos) Supertaurės rungtynes kvietę jos organizatoriai išties pasistengė. Sausakimšoje „Sportimos“ arenoje prieš ir praėjusiame sezone dėl aukščiausiųjų vietų kovojusių komandų akistatą surengtas neeilinis pasirodymas – žiūrovus pasitiko Lietuvos kariuomenės orkestras ir šviesų bei ugnies šou.

Atlikėjai sudainavus Lietuvos himną ir nuaidėjus audringiems plojimams, nuskambėjo rungtynių teisėjo Roberto Valikonio švilpukas ir pirmoji futbolo sezono drama prasidėjo.

Rungtynes aktyviau pradėjo praėjusių metų Supertaurės laimėtojai – „Žalgirio“ futbolininkai rengė vieną ataką po kitos ir neleido trakiškiams net peržengti vidurio aikštės linijos. Čia pat jų pastangos vos neatsipirko, kai 17-ą rungtynių minutę Mamadou Mbodji po kampinio smūgiavo tiesiai į „Trakų“ vartininką Igną Plūką.

Žalgiriečiai apsukų nemažino ir 27-ą minutę Matija Ljujičius iš toli smūgiavo visai šalia vartų. Vos už trijų minučių taip pat tolimu spyriu laimę pamėgino Mantas Kuklys – šįkart kamuolys skrido virš vartų.

Po grėsmingų išpuolių atkuto ir praėjusių metų Lietuvos vicečempionai. Nieko prieš tai nesukūrę trakiškiai 32 minutę privertė padirbėti Armantą Vitkauską – galingai pro „Žalgirio“ gynybos liniją prasiveržęs Alma Abbo Wakilis atsidūrė vienas prieš vieną prieš „Žalgirio“ vartininką, tačiau smūgiavo tiesiai į jį.

Po šio išpuolio „Trakų“ futbolininkai pradėjo demonstruoti kur kas agresyvesnį futbolą. 40 minutę laimę iš toli pamėgino Tadas Labukas, tačiau kamuolys vėl atsidūrė A. Vitkausko rankose.

Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje arti tikslo buvo titulą ginantys žalgiriečiai – 44 minutę Elivelto po gražios kontraatakos išsiveržė prieš vartininką, tačiau paskutinę akimirką jo smūgį blokavo Mykhailas Shyshka.

Čia pat vartininko budrumą iš toli išmėgino M. Ljujičius, tačiau I. Plūkas vėl žaidė patikimai.

Papildomo laiko nepridėjusio R. Valikonio švilpukas nusprendė, kad didžioji futbolo drama nusikėlė į antrąjį kėlinį – po pirmojo kėlinio rezultatas 0:0.

Antrąją rungtynių dalį komandos pasitiko atsinaujinusios sudėties – „Žalgirio“ sudėtyje M. Ljujičių pakeitė Bahrudinas Atajičius, o „Trakų“ sudėtyje vietoj M. Shyshkos pasirodė Aleksandras Byčanokas, vietoj Jurijaus Mamajevo – Darius Kazubovičius, kuris čia pat užsidirbo ir geltoną kortelę.

62 minutę itin galingu smūgiu baudos aikštelėje į vartus smūgiavo Darvydas Šernas, tačiau kamuolį sustabdė „Trakų“ gynėjas. Čia pat atšokusį kamuolį į vartus pamėgino pasiųsti Egidijus Vaitkūnas, tačiau ir vėl vietoje buvo I. Plūkas.

Po šio išpuolio „Trakų“ vairininkas Olegas Vasilenko atliko trečią keitimą – Deividą Česnauskį pakeitė Valdemaras Borovskij.

Už trijų minučių žalgiriečių treneris Valdas Dambrauskas taip pat atliko keitimą – komandoje debiutavo iš Prancūzijos „Ligue 1“ atvykęs Mahamane Traore. Jis pakeitė pirmajame kėlinyje savo progą turėjusį Elivelto.

72 minutę jis atliko puikų perdavimą D. Šernui, tačiau „Trakų“ vartininkas pirmasis suskubo prie kamuolio.

„Žalgirio“ legionierius iš Malio čia pat sudalyvavo ir įvykiuose aikštės viduryje – prieš jį prasižengė ir geltoną kortelę užsidirbo Pavelas Krukas.

77 minutę po tolimo B. Atajičiaus smūgio I. Plūkas nesėkmingai gaudė kamuolį ir po sumaišties baudos aikštelėje kamuolį į vartus pasiuntė vos prieš 12 minučių aikštėje pasirodęs. M. Traore.

„Trakų“ vairininkas sureagavo į įvykius aikštėje ir atliko ketvirtąjį keitimą – vietoj Modesto Vorobjovo į aikštę žengė Vaidotas Šilėnas. Tuojau pat buvo atliktas ir paskutinis keitimas trakiškių sudėtyje – Pavelą Kruką pakeitė Svajūnas Čyzas.

Čia pat atliktas keitimas ir „Žalgirio“ sudėtyje – Vytautą Lukšą pakeitė Saulius Mikoliūnas.

Abiejų komandų futbolinikai apsikeitė pavojingesnėmis atakomis, tačiau pakeisti rezultato nei vieni, nei kiti nesugebėjo.

Teisėjas prie pagrindinio rungtynių laiko pridėjo 4 minutes, per kurias žalgiriečiai sėkmingai apsigynė ir iškovojo dar vieną LFF Supertaurę.

Naudingiausiu rungtynių žaidėju išrinktas žalgirietis V. Lukša.

Po rungtynių vykusioje spaudos konferencijoje „Žalgirio“ treneris V. Dambrauskas negailėjo gerų žodžių futbolo šventę sukūrusiems organizatoriams: „Šis finalas skyrėsi savo organizacija – Lietuvos futbolo federacija atliko labai gerą darbą ir už tai esame dėkingi. Taip pat džiaugiamės gausiai susirinkusiais žiūrovais. Kiekvienas finalas yra bekompromisė kova. Ne visada finalai būna gražūs ir rezultatyvūs ir šis susitikimas nebuvo išimtis. Mums pavyko nepraleisti įvarčio ir tai yra visos komandos didžiulis nuopelnas. Nepaisydami jų spaudimo, pirmajame kėlinyje mes kontroliavome rungtynių eigą. „Trakai“ davė stiprią kovą ir esu dėkingas jiems už šias rungtynes.“

„Trakų“ treneris Olegas Vasilenko taip pat gyrė ne tik auklėtinius, bet ir varžovus: „Gaila, tačiau pralaimėjome. Noriu padėkoti savo vaikinams, kurie iki paskutinės minutės stengė žaisti savąjį futbolą ir išlaikyti žaidimo liniją. „Žalgiris“ yra subalansuota komanda, kuri buvo aktyvi aikštėje. Tai, ko iš jų laukėme, tai ir pamatėme.“