„Lietuvos rytas“ nusileido „Lietkabeliui“

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ rezultatu 86:77 namuose palaužė Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir įsitvirtino antroje turnyrinės lentelės vietoje.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Lietkabelis“ nė karto nepirmavo iki pat trečio kėlinio vidurio, tačiau nuolat kvėpavo vilniečiams į nugarą. Po spurto 16:0 panevėžiečiai įgijo dviženklę persavarą (57:47). „Lietuvos rytui“ ketvirtajame kėlinyje buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki trijų taškų (80:77), tačiau klaidos gynyboje privertė palaidoti viltį išplėšti pergalę.

„Kaip ir tikėjomės, rungtynėse vyravo puolimas. Buvo sunku pasiruošti, nes nežinojome, ko tikėtis iš naujo „Lietuvos ryto“ trenerio. Antroje pusėje susitvarkėme su nervais ir pavyko į gyti apčiuopiamą persvarą. Džiaugiamės pergale. Iš pradžių emociškai gal buvome perdegę – labai daug žiūrovų susirinko. Svarbu buvo susitvarkyti su tuo“, – po rungtynių kalbėjo „Lietkabelio“ treneris Kazys Maksvytis.

Jam šį sezoną jau antrą kartą pavyko įveikti „Lietuvos rytą“. Prieš pat Kalėdas panevėžiečiai šventė pergalę 93:85. Rugsėjį pranašesnis 68:66 buvo „Lietuvos rytas“.

Itin atkaklios rungtynės pasižymėjo ir nesportiniais veiksmais. Vieta aikštelėje nepasidalino Žygimantas Skučas ir Drew Gordonas. Po eilinio šių krepšininkų susistumdymo antrajame kėlinyje neišlaikė D. Gordono nervai – „Lietuvos ryto“ aukštaūgis smogė Ž. Skučui į nugarą. Arbitrai nesportinėmis pražangomis nubaudė abu krepšininkus.

Trečiajame kėlinyje, kai „Lietkabelis“ surengė spurtą ir pirmą kartą išsiveržė į priekį, neramumai kilo ir „Cido“ arenos tribūnose: susimušė abiejų komandų sirgaliai, įsitraukė ir apsaugos darbuotojai.

Vilniečiai Panevėžyje žaidė be Artūro Jomanto. Jam dar neleidžiama sportuoti po apendicito operacijos. Nėra pasveikęs ir Artūras Gudaitis. Komandos naujokas Tayloras Brownas prie komandos dar neprisijungė.

Šias rungtynes „Cido“ arenoje stebėjo daugiau nei 5000 žiūrovų. Tarp jų buvo ir Jonas Kazlauskas.