Triumfas Bamberge: L. Lekavičius stumia „Žalgirį“ į Eurolygos ketvirtfinalį

Lukas Lekavičius surengė įspūdingiausią savo pasirodymą Eurolygoje, o Kauno „Žalgiris“ išsivežė dar vieną gyvybiškai svarbią pergalę iš Vokietijos. Penktadienio vakarą Bamberge Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai laimėjo nervų mūšį – 91:86 (22:28, 23:21, 23:18).
E. Ovčarenko (15min.lt) nuotr.

Lietuvos čempionai dvikovą pradėjo tarsi ant sparnų. Dvikovos pradžioje lyderio savybes demonstravo 9 taškus per pirmas keturias minutes surinkęs Paulius Jankūnas, o ketvirčio pabaigoje estafetę iš jo perėmė pastaruoju metu puikią sportinę formą demonstruojantis Lukas Lekavičius.

„Žalgirio“ vijurkas taikliai metė tiek iš toli, tiek iš vidutinio atstumo ir leido kauniečiams išlaikyti atstumą. Panašų vaizdą matėme ir antrajame kėlinyje. Kauniečių gretose jau neatsirado toks ryškiai išreikštas lyderis, tačiau tai svečiai kompensavo komandiniais veiksmais.

Vis dėlto po didžiosios pertraukos Šarūno Jasikevičiaus vyrams nepavyko išvengti duobės. Kelio iš eilės skubotos žalgiriečių atakos tikslo nepasiekė, o „Brose“ sėkmingai tuo naudojosi. 25-ąją minutę po Niko Zisio pataikymo „Brose“ pirmą kartą išsiveržė į priekį, bet po to savo šou vėl pradėjo L. Lekavičius. Vis dėlto svarstyklės jau buvo pakrypę šeimininkų naudai.

Tačiau paskutinis ketvirtis priklausė Kaunui. Lukas Lekavičius šį vakarą buvo fenomenalus, pelnė 29 taškus, o kai jam pritrūkdavo jėgų, puikiai jį papildė P. Jankūnas.

„Žalgiris“ laimėjo ketvirtą kartą per penkias pastarąsias dvikovas ir dar labiau priartėjo prie ketvirtfinalio.