„Neptūną“ nugalėjęs „Žalgiris“ – per žingsnį nuo finalo

Pirmasis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalis – be didesnės intrigos. Reguliariojo sezono nugalėtojai Kauno „Žalgirio“ krepšininkai namie 99:83 (28:19, 20:21, 27:21, 24:22) nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ ir atsidūrė per žingsnį nuo finalo.

Antrosios serijos iki dviejų pergalių rungtynės ketvirtadienį vyks Klaipėdoje.

Į pergalę Kauno ekipą vedė broliai Lavrinovičiai, kurie kartu surinko 39 taškus ir buvo rezultatyviausi „Žalgirio“ gretose.

„Žalgiris“ visas rungtynes turėjo pranašumą, o trečiajame kėlinyje susikrovė rekordinį 20 taškų pranašumą. Marko Popovičius pataikė du tritaškius iš eilės, Mindaugas Kuzminskas pridėjo dvitaškį su pražanga ir rezultatas tapo 72:52.

Po Arno Butkevičiaus dėjimo ketvirto kėlinio pradžioje „Neptūnas“ priartėjo iki 66:77, bet labiau sumažinti atsilikimo nepajėgė.

„Žalgiriui“, kuris žaidė be traumuoto Jeffo Foote'o, taškus pelnė visi krepšininkai, išskyrus Mario Delašą.

„Žalgiris“: Kšištofas Lavrinovičius 22 (7 atk. kam.), Darjušas Lavrinovičius 17, Marko Popovičius 11 (3/3 tritaškių, 7 rez. perd.), Rimantas Kaukėnas 9, Adas Juškevičius 9, Oliveris Lafayette‘as 8, Robertas Javtokas 8.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 21, Vytautas Šarakauskas 15 (2/2 tritaškių), Arnas Butkevičius 13 (5/5 dvitaškių), Martynas Mažeika 10, Rashardas Broadusas 10.

„Neptūnas“ reguliariajame LKL sezone namie balandžio pradžioje įveikė „Žalgirį“ 78:77, tačiau sėkmės Kaune pakartoti nepavyko.

Dėl vietos LKL finale taip pat grumsis Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir „Prienai“. Pirmoji šių ekipų akistata – trečiadienį sostinės „Siemens“ arenoje.