Pasaulio kudo taurėje Indijoje lietuviai iškovojo du bronzos medalius

Indijoje vykusiose pasaulio kudo taurės varžybose du Lietuvos atstovai iškovojo bronzos medalius.
Asociatyvinė Reuters/Scanpix nuotr.

Sporto klubo „Hokuto“ treneris Vilius Tarasevičius, koeficiente (skaičiuojama ūgis + svoris) iki 250, pusfinalio kovoje vienu tašku nusileido kovotojui iš Japonijos Rijota Shimizu. Japonijos kovotojas yra daugkartinis Japonijos čempionas bei planetos vicečempionas.

Sporto klubo „Cunamis“ atstovas Paulius Pečeliūnas (koeficientas +270) pusfinalyje nusileido tituluotam sportininkui iš Rusijos Maratui Aliašabovui. Tą dieną Rusijos kovotojas laimėjo finalą bei tapo čempionu.

Šiame turnyre dalyvavo kovotojai iš 22 šalių. Tai yra antras pagal svarbumą čempionatas kudo pasaulyje. Pagrindiniai pasaulio čempionai vyksta kas ketverius metus kovos menų sostinėje Japonijoje. Kitos planetos pirmenybės vyks 2019 metais.

Kudo – tai japonų dvikovės menas, apjungiantis įvairius kovos stilius. Kudo įkūrėjas Azuma Takaši (9 danas) šį stilių sukūrė pasitraukęs iš garsios kiokušin mokyklos. Kudo stiliuje dominuoja pilno kontakto smūgiai bei imtynės su specialia galvos apsauga – „Neo Head Guard“. Ši galvos apsauga visiškai sumažina traumų tikimybę ir skatina užsiimti sportu įvairaus amžiaus žmonės, kurie siekia išvengti sužalojimų kovos menuose.