Pagirtinai kovojusio „Žalgirio“ puolimas užsikirto lemiamu metu

Kauno „Žalgirio“ (9-13) krepšininkai išvykoje į Graikiją tris ketvirčius pagirtinai kovėsi su Pirėjo „Olympiakos“ (16-6) ekipa, tačiau lemiamomis minutėmis vienų Eurolygos lyderių gynyba sulaužė svečių puolimą. „Olympiakos” šventė pergalę 73:64 (19:19, 16:16, 21:19, 17:10).
E. Ovčarenko (15min.lt) nuotr.

„Žalgiris“ mačą pradėjo gražiu pasiekimu, kai per kelias minutes 4 taškus pelnęs Paulius Jankūnas tapo rezultatyviausiu visų laikų lietuviu Eurolygoje.

Graikų ekipoje nuo pat pradžios iniciatyvos ėmėsi Georgios Printezis, viso mačo metu kėlęs daug galvos skausmo kauniečių gynybai. Jis pataikė 17 taškų (3/4 trit.), atkovojo 10 kamuolių ir puikiai žaidė gynyboje.

„Žalgiriui“ puolime dirigavo Lukas Lekavičius, užbaigęs mačą kaip rezultatyviausias komandos žaidėjas. Jo įspūdingas tritaškis trečiojo ketvirčio paskutinę sekundę atsakė į tokį patį V. Spanoulio metimą antrojo kėlinuko pabaigoje.

Kauniečiai ilgą laiką turėjo 2-4 taškų persvarą, tačiau ją padidinti trukdė nekritę lengvi metimai. Snaiperiai ne kartą prametė laisvus tritaškius, o gynybą gniuždė dažni „Olympiakos“ pataikymai paskutinėmis atakų sekundėmis.

Pergalę nulėmusią atkarpą graikai sužaidė ketvirtojo kėlinio 3-4 minutėmis, kai Mattas Lojeskis vienas surinko 6 iš eilės taškus ir „Olympiakos“ atitrūko 64:59.

Likus žaisti kiek daugiau nei minutę Brockas Motumas laisvas nepataikė tritaškio ir intrigą nužudė V. Spanoulis, kurio ranka metant iš toli nesudrebėjo – 71:61.