Puiki forma: J. Valančiūno nesulaikė ir NBA žvaigždės

Tokią rezultatyvią dvejų rungtynių seriją Jonas Valančiūnas turėjo tik sykį karjeroje ir prieš dvejus metus. Galinga forma kritikus tildantis lietuvis svariai prisidėjo prie svarbios „Toronto Raptors“ pergalės prieš vienus Vakarų konferencijos favoritų „Los Angeles Clippers“ 118:109 (35:31, 35:29, 27:22, 21:27).
BNS nuotr.
BNS nuotr.

32 minutes aikštėje praleidęs vidurio puolėjas antrą susitikimą paeiliui pelnė bent 20 taškų – šįkart į „Clippers“ krepšį įrideno 21-ą (9/13 dvit., 3/4 baud.). JV taip pat sugriebė 12 atšokusių kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, suklydo ir prasižengė po kartą.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 6 min. 41 sek. J. Valančiūnas baudų metimais padidino skirtumą iki didžiausio – 20 taškų. Tai buvo užtikrinta „Raptors“ pergalė nepaisant to, kad Los Andželo krepšininkai rungtynes pradėjo atkarpa 17:6. Bet jau pirmajame kėlinyje „Raptors“ panaikino deficitą, išsiveržė į priekį 35:31 ir vėliau kontroliavo žaidimo eigą.

J. Valančiūnas pranoko „Clippers“ aukštaūgį DeAndre Jordaną, kuris buvo išrinktas į NBA Visų žvaigždžių rungtynes – šis pasižymėjo 9 taškais ir 12 atkovotų kamuolių. Jo nesulaikė ir trigubą dublį surinkęs puolėjas Blake'as Griffinas (26 tšk., 11 atk. kam., 11 rez. perd.). Šio gynybą J. Valančiūnas sutriuškino jam nebūdingu, bet labai gražiu prasiveržimu ir metimu atsilošus.

Beje, lietuvis surinko 20-ąjį dvigubą dublį šį sezoną.