Pergalinga „Žalgirio“ banga nuplovė ir Barselonos ekipą

Istorinė pergalių serija prieš Eurolygos grandus pratęsta. Kauno „Žalgiris“ namuose 89:85 nukovė ir „Barcelona“ krepšininkus, kurie Kaune buvo įveikti pirmą kartą. Lukas Lekavičius surengė fantastišką pasirodymą – pataikė 8 dvitaškius ir su 17 taškų pasiekė naują rezultatyvumo rekordą Eurolygoje. Paskutinį kartą „Žalgiris“ tris pergales iš eilės iškovojo dar 2014 metais.
Rungtynių akimirka, E. Ovčarenko (15min) nuotr.

Edgaras Ulanovas užvedė komandą nuo pirmojo kėlinio, tačiau Vitoro Faverani vedama „Barcelona“ po 10 minučių pirmavo šešiais taškais. Antrajame kėlinyje „Žalgirį“ pastūmėjo Pauliaus Jankūno taškai, kurie padėjo persverti rezultatą ir prieš antrąją rungtynių pusę šeimininkai pirmavo 39:38.

Po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus 61:61. Puikias rungtynes sužaidė Lukas Lekavičius, kuris pataikė aštuonis dvitaškius ir surinko 17 taškų. Tai naujas krepšininko rezultatyvumo rekordas Eurolygoje. 17 taškų pelnė ir Edgaras Ulanovas, kuris juodai dirbo abejose aikštės pusėse.

Ketvirtajame kėlinyje jau tradiciškai techninę pražangą gavo Š.Jasikevičius. Tačiau užsivedę žalgiriečiai nušlavė dar vieną Eurolygos grandą.

Didžiosios pertraukos metu Kauno „Žalgiris“ pasveikino ir pagerbė legendinį klubo ir Lietuvos rinktinės trenerį Vladą Garastą. Lietuvos krepšinio federacijos garbės prezidentas vasario 8 dieną minės 85-erių metų jubiliejaus sukaktį. Paulius Jankūnas pelnė 15 taškų ir Eurolygos visų laikų rezultatyviausių krepšininkų sąraše pakilo į 12 vietą. Įmetęs dar 3 taškus, Kauno „Žalgirio“ kapitonas taps naujuoju Lietuvos rekordininku Eurolygoje ir aplenks Šarūną Jasikevičių.

Rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidė Juanas Carlosas Navarro, kuris pelnė 17 taškų.

Devintą pergalę iškovojęs „Žalgiris“ pakilo į dešimtą vietą. Tryliktą pralaimėjimą patyrusi „Barcelona“ rikiuojasi vienuolikta. „Žalgiris“ Kaune dar nebuvo įveikęs Barselonos krepšininkų – nuo 2000-ųjų pralaimėjo 10 kartų. „Barcelona“ Kaune pralaimėjo jau aštuntas išvykos rungtynes Eurolygoje iš eilės.

Pastarąjį kartą „Žalgiris“ trijų pergalių serija Eurolygoje džiaugėsi 2014-ųjų lapkritį.