Galingai rungtyniavęs J. Valančiūnas nepaliko vilčių D. Motiejūno ekipai

Sudėtingą pergalę šiąnakt NBA pirmenybėse pasiekė Toronto „Raptors“ (30/19) krepšinio klubas, namuose po pratęsimo 108:106 (23:25, 23:35, 31:15, 19:21, 12:10) palaužęs Naujojo Orleano „Pelicans“ (19/30) ekipą.
Scanpix/USA Today Sports nuotr.

Šios rungtynės padovanojo Lietuvos krepšinio sirgaliams pirmąją šio sezono Jono Valančiūno ir Donato Motiejūno dvikovą. Pastarasis aikštėje praleido 25 minutes, per kurias pasižymėjo 4 taškais (2/6 met., 0/1 trit.), 4 atkovotais ir 1 perimtu kamuoliu, 2 klaidom ir 4 asmeninėm pražangom.

Šiąnakt nutrūko sėkmingiausia D-Mo sezono serija, kurios metu lietuvis ketveriose rungtynėse iš eilės rinko dviženklį pelnytų taškų skaičių.

Nepaisant ne itin sėkmingo D. Motiejūno pasirodymo, vėlyvą antradienio naktį mūsų šalies krepšinio gerbėjai turėjo kuo pasidžiaugti. Jonas Valančiūnas surengė labai solidų pasirodymą ir per 32 minutes surinko 20 taškų (9/17 met., 2/2 baud.), atkovojo 12 kamuolių ir penkis kartus prasižengė.

JV tai buvo rezultatyviausios rungtynės nuo gruodžio 8-os dienos ir jau devynioliktasis dvigubas dublis šiame sezone. Iš šių devyniolikos susitikimų „Raptors“ laimėjo penkiolika.

Toronto klubas šiąnakt vertėsi be traumuoto DeMaro DeRozano. Trejas rungtynes praleidęs gynėjas sekmadienį grįžo į aikštę rungtynėse su „Magic“, tačiau po jų susidūrė su atsinaujinusio čiurnos tinimu. „Raptors“ medikai nusprendė nerizikuoti ir palikti D. DeRozaną už rotacijos ribų, tiek praėjusiam mūšiui su „Pelicans“, tiek artėjančią naktį vyksiančiam susitikimui su pagrindiniais varžovais Bostono „Celitcs“.

Iš rikiuotės iškritus klubo rezultatyviausiam krepšininkui, iniciatyvos ėmėsi Kyle`as Lowry, surinkęs galingą dvigubą dublį ir pakartodamas geriausią sezono rezultatą su 6 pataikytais tritaškiais. Būtent K. Lowry metimas pratęsimo pabaigoje išvedė „Raptors“ į priekį, o E`Twaune`o Moore`o šūvis iš toli su sirena buvo netikslus.

„Raptors“: Kyle`as Lowry 33 (6/14 trit., 10 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 20 (12 atk. kam.), Normanas Powellas 18, Patrickas Pattersonas 10 taškų.

„Pelicans“: Jrue Holiday 30, Anthony Davisas 18 (4/18 met., 17 atk. kam.), E`Twaune`as Moore`as 17 (5/7 trit.), Buddy Hieldas 15, Terrence`as Jonesas 12 taškų.

Pirmaujanti komanda šiose permainingose rungtynėse keitėsi net 19 kartų. Artimiausios „Raptors“ rungtynės – jau šiąnakt, 2:30 Lietuvos laiku, išvykoje prieš Bostono „Celtics“ krepšininkus.