„Žalgiris“ antrą kartą nusileido „Lietkabeliui“

Kauno „Žalgirio“ (19/2) krepšininkai pirmadienio vakarą apsilankė Panevėžio „Cido“ arenoje. Arenoje, kurioje šalies čempionai šiame „Tete-A-Tete Casino – LKL“ čempionate iki šiol buvo patyrę vienintelę nesėkmę. Bet scenarijus ir vėl pasikartojo – Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai „Lietkabeliui“ (16/5) nusileido 77:79 (18:18, 19:26, 19:15, 21:20).
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Mačo pradžioje dominavo gynyba: įpusėjus pirmajam kėliniui abi komandos kartu buvo pelniusios vos 11 taškų (5:6). Per likusias 5 min. tiek šeimininkai, tiek svečiai spėjo apsiprasti aikštėje, o švieslentėje degė lygūs skaičiai – 18:18.

Antro ketvirčio pradžioje abiejų ekipų žaidėjai atakuoti ėmė dar sėkmingiau, o svarstyklės nuolat svyravo tai į vieną, tai į kitą pusę. „Žalgiriui“ pirmaujant dviem taškais Kazys Maksvytis paprašė minutės pertraukėlės, po kurios šeimininkai švystelėjo septynis taškus be atsako (33:28).

Kėlinio pabaigoje Edgaras Ulanovas poroje atakų iš eilės gavo į veidą, bet teisėjai nieko neužfiksavo. Negana to, už kalbas techninę skyrė pačiam žalgiriečiui. Prieš ilgąją pertrauką „Lietkabelis“ pirmavo – 44:37.

Po poilsio minučių žalgiriečiai ir toliau strigo šeimininkų gynyboje, o šie po sėkmingo Beno Magdeno prasiveržimo ir netrukus sekusio tikslaus tolimo šūvio pirmą kartą susikrovė dviženklę persvarą (53:40).

Artūras Milaknis ir Paulius Jankūnas įmetė po tritaškį, o pastarasis dar pridėjo keturis taiklius baudų metimus, ir intriga sugrįžo (53:50). Netrukus Šaras už kalbas buvo nubaustas technine pražanga, o prieš lemiamą ketvirtį ekipas skyrė trys taškai – 59:56.