Sėkmė 11 metrų baudinių serijoje Ispanijai atvėrė kelią į finalą

Trečiadienį Donecke vykusiame pirmajame 2012 metų Europos futbolo čempionato pusfinalyje susitiko dvi Pirėnų pusiasalio atstovės – Portugalija ir Ispanija, ketvirtfinalyje sėkmingai įveikusios atitinkamai čekų (1:0) ir prancūzų (2:0) barjerus.
EPA-ELTA nuotr.

Nykiai vykusiame mače (0:0) prireikė pratęsimo ir net 11 m baudinių serijos, kurioje 4:2 triumfavo ispanai.

Pergalingu tapo Cesco Fabregaso 11 m baudinys, kurio metu kamuolys atsitrenkė į virpstą ir suspurdėjo varžovų vartų tinkle.

Rungtynių eiga:

Pirmas kėlinys

Susitikimą kiek netikėtai aktyviau pradėjo portugalai, kurie jau per pirmas 2 min. kėlė du kampinius - abu kartus užtikrintai sužaidė Ikeras Casillasas.

Tuo metu ispanai pirmą pavojingesnį išpuolį surengė 9 min., kai iš dėkingos padėties į vartų plotą nesugebėjo pataikyti Alvaro Arbeloa.

16 min. visiškai šalia baudos aikštelės buvo pargriautas Cristiano Ronaldo, tačiau pats baudos smūgį realizuoti mėginęs portugalų puolėjas pataikė tiesiai į varžovų žaidėjų sienelę.

Nors kėlinio viduryje iniciatyva priklausė portugalams, 29 min. arti tikslo buvo baudos aikštelėje atsidūręs Andresas Iniesta – visgi jo spirtas kamuolys praskriejo virš vartų.

31 min. ispanų gynybos klaida galėjo pasinaudoti C. Ronaldo, bet ir jo šūviui pritrūko tikslumo.

Donecko stadione susirinkę žiūrovai ispanams ilgai laikant kamuolį švilpė, tačiau Vicentes Del Bosques auklėtinių tai neišmušė iš vėžių ir jie tęsė tokį patį žaidimą.

Nykiai vykęs kėlinys, per kurį ispanai neatliko nė vieno smūgio į vartų plotą, baigėsi be įvarčių – 0:0.

Antras kėlinys

51 min. ispanai įžaidė pirmą savo kampinį rungtynėse, bet neišpešė iš jo nieko pavojingo.

57 min. iš toli iššovė Hugo Almeida – deja, gerokai virš vartų.

68 min. žiūrovai pagaliau išvydo ispanų ataką, pasibaigusią smūgiu – Xavi bandymą iš toli sugavo Rui Patricio.

73 min. galingai baudos smūgį atliko C. Ronaldo – tiesa, I. Casillasui kamuolį užteko palydėti tik akimis, nes jis praskriejo virš vartų.

Vaizdas aikštėje nesikeitė ir toliau, tad viskas krypo link pratęsimo.

90 min. dar vieną pusprogę turėjo C. Ronaldo, tačiau ir vėl kamuolys jam nepakluso. Netrukus teisėjo švilpukas paskelbė lygiąsias ir pratęsimą.

Pratęsimas

Pratęsimas irgi prasidėjo ramiai: sužaidus 100 min. – vis dar 0:0.

104 min. bene geriausią progą rungtynėse turėjo A. Iniesta, tačiau jo bandymą pasiųsti kamuolį į vartus nutraukė R. Patricio.

105 min. baudos smūgiu įvartį pelnyti pamėgino Sergio Ramosas – deja, ir jis šovė virš vartų.

Antrasis pratęsimo kėlinys prasidėjo taip pat niūriai: buvo panašu, kad abi komandos jau laukė 11 metrų baudinių serijos.

Visgi 111 min. neblogą šansą turėjo Jesusas Navasas, kurio smūgį iš arti atrėmė R. Patricio.

Per likusį laiką nei ispanams, nei portugalams stebuklo, t. y. įvarčio, sukurti taip ir nepavyko, tad viską lėmė 11 metrų baudinių serija.

11 metrų baudinių serija

Pirmasis smūgiavo Xabi Alonso (Ispanija) – jo bandymą atrėmė R. Patricio (0:0).

Joao Moutinho (Portugalija) šūvį irgi atmušė Ikeras Casillasas – (0:0).

Andresas Iniesta (Ispanija) taiklus – 1:0.

Pepe (Portugalija) išlygino rezultatą – 1:1.

Gerardas Pique (Ispanija) vėl išvedė saviškius į priekį – 2:1.

Nani (Portugalija) atstatė status quo – 2:2.

Sergio Ramosas (Ispanija) pergudravo R. Patricio – 3:2.

Bruno Alveso (Portugalija) kamuolys atsitrenkė į skersinį – 3:2.

Cescas Fabregas (Ispanija) pataikė nuo virpsto – 4:2.

* * *

Antrame EURO-2012 pusfinalyje ketvirtadienį Varšuvoje susikaus Vokietijos ir Italijos komandos, o čempionato finalas vyks sekmadienį Kijeve.