Šuolininkė į aukštį A. Palšytė – Europos čempionato finale

Helsinkyje vykstančio Europos lengvosios atletikos čempionato moterų šuolių į aukštį atrankos varžybose trečiadienį Lietuvos atstovė Airinė Palšytė su bulgare Venelina Veneva-Matejeva pasidalijo 9–10 vietas ir pateko į finalą.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

19-metė lietuvė peršoko į 1 m 90 cm aukštį iškeltą kartelę.

32 metų Austra Skujytė įveikė 1 m 87 cm aukštį ir į finalą nepateko. Lietuvė pasidalijo 13–16 vietas.

Atrankos varžybose dalyvavo 24 sportininkės, į finalą pateko 12.

Į moterų 100 m bėgimo varžybų pusfinalį pateko Lina Grinčikaitė. 25-erių metų sprinterė laimėjo trečiąjį atrankos bėgimą (11,38 sek.). Tarp 32 atrankos varžybų dalyvių L. Grinčikaitės rezultatas buvo šeštas.

Kelialapį į vyrų 100 m bėgimo varžybų pusfinalį pelnė Rytis Sakalauskas. Trečiadienį 25-ąjį gimtadienį švenčiantis sprinteris laimėjo antrąjį atrankos bėgimą (10,23 sek.), o tarp visų 33 atrankos varžybų dalyvių buvo trečias.

100 m bėgimo varžybų pusfinaliai vyks trečiadienį vakare.

400 m barjerinio bėgimo atrankos varžybose Silvestras Guogis užėmė 23-iąją vietą ir pateko į pusfinalį. 22-ejų metų lietuvis nuotolį įveikė per 51,25 sek. ir šeštajame atrankos bėgime finišavo ketvirtas.

Atrankos varžybose dalyvavo 42 sportininkai.

Trečiadienį Europos čempionate startuoja dar penki Lietuvos atstovai – Indrė Jakubaitytė (ietis), Eglė Staišiūnaitė (400 m barjerinis bėgimas), Vitalijus Kozlovas (800 m), Agnė Šerkšnienė (400 m) ir Raivydas Stanys (aukštis).