Po nykios rungtynių pradžios atsitiesęs J. Valančiūnas padėjo „Raptors“ laimėti

Ketvirtą pergalę iš eilės NBA pirmenybėse pasiekė Toronto „Raptors“ (28/13) krepšininkai, šiąnakt svečiuose 119:109 (26:29, 32:32, 34:24, 27:24) įveikę Bruklino „Nets“ (8/33) ekipą ir dar labiau sumažinę atsilikimą nuo pirmoje Rytų Konferencijos vietoje žengiančių lygos čempionų Klivlando „Cavaliers“ krepšininkų.
Scanpix/USA Today Sports nuotr.

Pirmoji rungtynių pusė tragiškai susiklostė Jonui Valančiūnui, kuris per 15 aikštėje praleistų minučių nepelnė nė taško, o savoje aikštės pusėje beviltiškai atrodė prieš „Nets“ vidurio puolėją Brooką Lopezą. Bruklino ekipos aukštaūgis dar iki ilgosios pertraukos pelnė 19 taškų ir eilę kartų paliktas žaisti vienas prieš vieną su Jonu klaidinančiais judesiais daužė pastarojo gynybą į šipulius.

Nepaisant slogaus starto, uteniškis atsitiesė po ilgosios pertraukos ir rungtynes užbaigė per 27 minutes surinkęs 7 taškus (3/7 met., 1/2 baud.), 10 atkovotų kamuolių, 1 perimtą kamuolį, 2 klaidas ir 3 asmenines pražangas. Negana to, antroje rungtynių pusėje Jonas daug sėkmingiau stabdė B. Lopezą, trečiame ir ketvirtame kėliniuose pataikiusį tik 4 iš 12 metimų iš žaidimo.

Ketvirtame kėlinyje JV ir vėl tapo centrine nemalonaus epizodo figūra. Praeitose „Raptors“ rungtynėse smūgiu į veidą sužalojęs Niujorko „Knicks“ krašto puolėją Lance`ą Thomasą, šiąnakt Jonas po puolime atkovoto kamuolio alkūne į veidą smogė „Nets“ atakuojančiam gynėjui Seanui Kilpatrickui ir buvo nubaustas pirmojo laipsnio nesportine pražanga.

Dviejų skirtingų rungtynių pusių motyvas galiojo ir visai „Raptors“ komandai. Iki ilgosios pertraukos Toronto klubas praleido net 61 tašką ir žaidėjams keliaujant į rūbinę atsilikinėjo trijų taškų skirtumu, tačiau trečiame ir ketvirtame kėliniuose varžovus pranoko 61:48 ir šventė sunkiau nei gali pasirodyti iš rezultato iškovotą pergalę.

Šiose rungtynėse Dwane`o Casey vadovaujama ekipa vertėsi be poilsio vakarą gavusio Kyle‘o Lowry, kurio vietą starto penkete užėmė Cory Josephas. Su San Antonijaus „Spurs“ NBA čempionu tapęs kanadietis sužaidė fantastiškas rungtynes ir pasiekė naują karjeros rezultatyvumo rekordą, o jo ir DeMaro DeRozano sudarytas starto penketo gynėjų duetas tiesioginius oponentus Spencerį Dinwiddie ir Joe Harrisą pelnytais taškais pranoko net 69:5.

Rezultatyviausias visų laikų svečių klubo krepšininkas D. DeRozanas išlaikė komandinį kaip diena ir naktis besiskyrusių pirmos ir antros rungtynių pusių tendencingumą – per pirmus du kėlinius pataikęs tik 3 iš 14 metimų iš žaidimo po ilgosios pertraukos atakuojantis gynėjas sumetė 10 iš 14 metimų ir tapo pagrindiniu sėkmingo „Raptors“ žaidimo katalizatoriumi.

„Nets“: Brookas Lopezas 28, Caris LeVertas ir Rondae Hollis-Jeffersonas po 14, Bojanas Bogdanovičius 11 taškų.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 36 (11 atk. kam., 6 rez. perd., 10/10 baud.), Cory Josephas 33 (15/22 met.), Terrence`as Rossas 15, Fredas VanVleetas 10 taškų.

Toronto klubas „Nets“ ekipą įveikė jau septintą kartą iš eilės, o prieš Atlanto divizione rungtyniaujančius varžovus („Nets“, „Knicks“, „76ers“ ir „Celtics“) šiame sezone laimėjo visas devynerias žaistas rungtynes.

Šeimininkų ekipa patyrė jau vienuoliktą pralaimėjimą iš eilės – tai ilgiausia „Nets“ pralaimėjimų serija nuo persikėlimo į Brukliną 2012-ais metais.