Lietuvių akistatoje J. Valančiūnas dominavo po krepšiais, M. Kuzminskas šaudė pro šalį

Įtikinamą pergalę Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) iškovojo Toronto „Raptors“ (27-13) komanda su Jonu Valančiūnu priešakyje.

Uteniškis per 15 minučių surinko dvigubą dublį, o Kanados ekipa savo aikštėje 116:101 (27:26, 42:28, 27:8, 20:39) nepaliko jokių vilčių Niujorko „Knicks“ (18-23) klubui, kuriam atstovauja Mindaugas Kuzminskas.

„Raptors“ kontrolę į savo rankas paėmė antrojo kėlinio pradžioje, kada pelnė devynis taškus paeiliui ir įgijo dviženklę persvarą – 36:26. Ketvirčio viduryje „Raptors“ nutolo per 15 taškų – 62:47, o galiausiai pabėgo po ilgosios pertraukos.

Trečiajame ketvirtyje įspūdingą spurtą 21:2 pademonstravusi Kanados komanda pradėjo dominuoti aikštėje ir triuškino varžovus – 94:56. „Knicks“ iš viso surinko vos aštuonis taškus, kai „Raptors“ pelnė 27.

Likusį kėlinį „Raptors“ lyderiai stebėjo nuo atsarginių žaidėjų suolelio, o tuo pasinaudojusi „Knicks“ ketvirtį laimėjo 39:20 ir sumažino savo deficitą – 116:101.

J. Valančiūnas per 28 minutes pelnė 12 taškų (6/11 dvitaškiai), atkovojo 16 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 2 kartus suklydo, 3 sykius prasižengė bei surinko 19 naudingumo balų.

Tuo metu dar antrąją rungtynių minutę, kada po susidūrimo su J. Valančiūno susižeidė Lance`as Thomasas, aikštėje pasirodęs M. Kuzminskas rungtyniavo 23 minutes, pasižymėjo 9 taškais (2/3 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 2 kartus suklydo, 3 sykius prasižengė ir surinko 2 naudingumo balus.

Šis susitkimas buvo skirtas Lietuvai ir jos pagerbimui. Himnų metu prie abiejų komandų krepšininkų stovėjo vaikai, kurie vilkėjo žalios spalvos marškinėlius su užrašu „Lietuva“.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 23 (8/17 metimai), Normanas Powellas 21, DeMarre`as Carrollas 20, Kyle`as Lowry 16 (9 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 12 (16 atk. kam.), Terrence`as Rossas 12.

„Knicks“: Carmelo Anthony 18, Justinas Holiday 17, Derrickas Rose`as 16, Mindaugas Kuzminskas 9, Brandonas Jenningsas 9.