Rekordus gerinęs M. Kuzminskas atvedė „Knicks“ į pergalę

Mindaugas Kuzminskas sužaidė geriausią karjeros mačą NBA lygoje. Niujorko „Knicks“ (18-22) ekipa savo aikštėje 104:89 (24:22, 30:29, 22:14, 28:24) įveikė Čikagos „Bulls“ (19-21) komandą ir nutraukė trijų pralaimėjimų seriją.

Puolėjas iš Lietuvos pasinaudojo Kristapo Porzingio nebuvimu ir aikštėje praleido 30 minučių, per jas pelnė 19 taškų (6/11 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 1/1 baudos), atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 1 metimą.

Iki šio mačo M. Kuzminskas daugiausia rungtynėse buvo žaidęs 24 minutes, pelnęs 15 taškų bei metęs 10 metimų iš žaidimo. Visus šiuos rodiklius jis pagerino šios nakties mače su „Bulls“.

Lemiamas rungtynių lūžis įvyko trečiajame kėlinyje, kuomet galingą gynybą demonstravę šeimininkai „Bulls“ ekipai leido įmesti tik 14 taškų. Prasidėjus lemiamam ketvirčiui „Knicks“ turėjo dviženklę (76:65) persvarą.

Po M. Kuzminsko dėjimo ketvirtajame kėlinyje šeimininkai įgijo rekordinę 15 taškų pranašumą (86:71). Lietuvis 12 iš 19 savo taškų pelnė būtent per šį kėlinį ir visą jį rungtyniavo be keitimų.

Iki šio mačo „Knicks“ buvo patyrę 9 pralaimėjimus per paskutinius 10 susitikimų ir nė karto per 7 mačus nelaimėjusi antrų rungtynių per dvi dienas.

„Mums tai labai svarbi pergalė psichologiškai, – po susitikimo kalbėjo Kuzminskas. – Patikėjome, kad galime žaisti, ir tikiu, kad galime tai daryti dar geriau.“

Ši pergalė padės nuraminti įtampą, kilusią komandoje po pastarojo Derricko Rose`o skandalo, kai gynėjas išvyko į gimtąją Čikagą nieko nepranešęs klubo vadovams. Be to, rungtynėse prieš tai „Bulls“ buvo patyrę skaudžią nesėkmę Filadelfijoje, kur paskutinę sekundę nusileido „76ers“ krepšininkams.

D. Rose`as, žaisdamas prieš buvusią komandą, pelnė 17 taškų. Joakimas Noah, kitas buvęs „Bulls“ žaidėjas, pridėjo 12 taškų ir 15 atkovotų kamuolių.

Dėl ligos rungtynes praleido „Bulls“ lyderis Jimmy Butleris bei Nikola Mirotičius. Tai buvo trečioji iš eilės Čikagos ekipos nesėkmė.

Kitas rungtynes „Knicks“ žais sekmadienį vakare Toronto, kur kausis su Jono Valančiūno atstovaujama „Raptors“. Tuo metu „Bulls“ priims Naujojo Orleano „Pelicans“ su Donatu Motiejūnu.

„Knicks“: Carmelo Anthony 23 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), Mindaugas Kuzminskas 19, Derrickas Rose`as 17.

„Bulls“: Dwyane`as Wade`as 22, Jerianas Grantas 14, Cristiano Felicio 13, Tajus Gibsonas 12 (9 atk. kam.).