J. Valančiūnas galingai baigė pirmąjį sezoną NBA

Jonas Valančiūnas puikiu žaidimu trinktelėjo durimis pirmajame savo NBA sezone. Galingai sezoną užbaigė ir „Toronto Raptors“ komanda (34/48) savų sirgalių akivaizdoje 114:90 (31:30, 28:19, 37:21, 18:20) nugalėjusi „Boston Celtics“ klubą (41/40).
EPA-ELTA nuotr.

Į atkrintamąsias varžybas „Raptors“ jau senokai neturėjo galimybių prasimušti, o penkiomis pergalėmis iš eilės baigę sezoną Rytų konferencijoje užėmė dešimtą vietą.

J.Valančiūnas nugalėtojams per 29 minutes pelnė 18 taškų (6/10 dvit., 6/8 baud.), sugriebė 7 atšokusius kamuolius, blokavo 3 metimus, suklydo 4 ir prasižengė 2 kartus.

L.Kleiza buvo registruotas susitikimui, tačiau aikštėje nepasirodė.

24 taškais prie pergalės prisidėjo DeMaras DeRozanas, 19 – Rudy'is Gay'us, 16 – Alanas Andersonas, 9 – Kyle'as Lowry'is.

Svečių gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Jordanas Crawfordas (16 tšk.), Terrence'as Williamsas (12 tšk.), Paulas Pierce'as bei Avery'is Bradley'is (po 11 taškų).

Debiutiniame sezone NBA 20 metų J.Valančiūnas vidutiniškai rungtyniaudavo po 24 minutes, rinkdavo 8,8 taško (56 proc. dvit.), sugriebdavo po 6 atšokusius kamuolius ir blokuodavo 1,2 metimo.

Nuo gruodžio pabaigos aikštėje nebepasirodęs kitas lietuvis L.Kleiza sužaidė 20 susitikimų, aikštėje praleisdavo po 19 minučių, įmesdavo 7,4 taško bei atkovodavo 2,6 kamuolio.