„Prienai“ trečią sezoną iš eilės pateko į LKL pusfinalį

„Prienų“ krepšininkai tapo pirmaisiais šio sezono Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio dalyviais. Antrosiose ketvirtfinalio rungtynėse Virginijaus Šeškaus auklėtiniai 93:76 pranoko „Šiaulius“ ir laimėjo seriją 2-0.

BFL nuotr.
BFL nuotr.

Šiauliečiams antrą kartą per pastaruosius trejus metus sezonas baigėsi ketvirtfinalyje. Pernai jie liko ketvirti.

„Prienai“ LKL pusfinalio serijoje iki dviejų pergalių kausis su Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Utenos „Juventus“ poros laimėtoja.

Pirmąsias serijos rungtynes Prienuose aikštės šeimininkai laimėjo 92:82.

Šiauliai“: Laurynas Samėnas 19, Aurimas Kieža 16 (8 atk. kam.), Rolandas Alijevas 14, Dwightas Burke'as 13, Vitalijus Liutyčius 8, Vytautas Šulskis 4, Saulius Kuzminskas 2.

Prienai“: Gediminas Orelikas 25, Arnas Labuckas 18 (8 atk. kam., 5/6 trit.), Artūras Milaknis ir Artūras Valeika po 16, Gintaras Kadžiulis 10, Paulius Ivanauskas 6, Ernestas Ežerskis 2.

Mačo eiga:

3:0, 2 min.: Alijevas mačą pradeda tolimu metimu.

5:5, 3 min.: Penki iš eilės Milaknio taškai išveda „Prienus“ į priekį, bet Kuzminskas sugrąžina pusiausvyrą.

5:10, 4 min.: Labuckas smeigia tolimą metimą ir priverčia Gediminą Petrauską prašyti minutės pertraukėlės.

12:12, 6 min.: Alijevo ir Samėno taškai lygina rezultatą.

19:16, 8 min.: Milaknis sumeta tris baudas, tačiau Liutyčius atsako dvitaškiu su pražanga. Visgi jo bauda skrieja pro šalį, o Milaknis netrukus pelno dešimtąjį tašką.

21:21, 10 min.: Alijevas ketvirčio pabaigoje pelno du taškus su pražanga, tačiau bauda skrieja pro šalį.

Šiauliai“: Rolandas Alijevas 9, Laurynas Samėnas 5.

Prienai“: Artūras Milaknis 10, Gediminas Orelikas 6.

23:28, 13 min.: Šiauliečiai toliau taškus renka kartu su baudomis – šįkart pataiko Šulskis, – tačiau toliau nepataiko baudų. Tuo tarpu Oreliko tritaškis priverčia Petrauską prašyti dar vienos minutės pertraukėlės.

23:34, 15 min.: Labuckas terorizuoja šiauliečius. Iš pradžių visiškai laisvas pataiko tritaškį, o po to prideda dvitaškį su bauda.

25:34, 15 min.: Samėnas pelno savo septintąjį tašką, tačiau netrukus priverstas sėstis ant suolo dėl ketvirtosios asmeninės pražangos.

27:43, 17 min.: Valeika du kartus iš eilės drebina krepšį dėjimais, o Orelikas netrukus tolimu metimu pelno savo keturioliktąjį tašką.

34:46, 19 min.: Po Gintaro Kadžiulio tritaškio skirtumas buvo išaugęs iki 17 taškų (29:46), tačiau penki iš eilės šeimininkų taškai kiek atgaivino viltį.

37:46, 20 min.: „Šiauliai“ ketvirtį pabaigia pelnydami 8 taškus be atsako. „Prienai“ galėjo atstatyti dviženklį pranašumą, tačiau Gedimino Oreliko du metimai iš po krepšio paskutinėmis kėlinio sekundėmis skriejo pro šalį.

Šiauliai“: Rolandas Alijevas 12, Laurynas Samėnas 7.

Prienai“: Gediminas Orelikas 14, Artūras Milaknis 10.

43:53, 23 min.: Trečiasis kėlinys prasideda be žvalgybos – komandos greitai renka taškus, o šeimininkams nepavyksta labiau priartėti.

45:59, 25 min.: „Prienai“ toliau skandina varžovus tritaškių lietuje – po vieną pataiko Milaknis ir Kadžiulis.

53:65, 28 min.: Šiauliečiai puolime žaidžia kiek savanaudiškai ir neišnaudoja situacijų net greitose atakose. Samėnas tuo tarpu netyčia vos neišverčia „Prienų“ trenerio Šeškaus iš klumpių.

55:65, 30 min.: Šeši iš eilės Burke'o taškai sumažina skirtumą iki 10 taškų.

Šiauliai“: Alijevas 14, Burke'as 11.

Prienai“: Orelikas 21, Milaknis 13, Kadžiulis 10.

57:72, 32 min.: Milaknio tritaškis artina „Prienus“ prie pusfinalio.

65:77, 34 min.: Du taiklūs šiauliečių tritaškiai sumažina atsilikimą iki 9 (65:74), tačiau netrukus Labucko tolimas metimas atstato dviženklę svečių persvarą.

65:79, 36 min.: Orelikas pelno savo 25-ąjį tašką ir šiauliečius nuo sezono pabaigos skiria kiek daugiau nei keturios minutės.

67:86, 37 min.: Labucko tolimas metimas didina skirtumą iki rekordinio 19 taškų.

76:93, 40 min.: Dar vienas Labucko tritaškis deda tašką rungtynėse.