J. Valančiūno indėlis į pergalę – solidus dvigubas dublis

Kyle`as Lowry antrą kartą per dvi savaites tapo Jutos „Jazz“ (22-15) galvos skausmu. Toronto „Raptors“ (24-11) gynėjas ketvirtajame kėlinyje pelnė 16 iš savo 33 taškų ir jo atstovaujama ekipa namie laimėjo (18:27, 30:25, 23:21, 30:20).

Prieš dvi savaites Lowry Solt Leik Sityje per lemiamą kėlinį surinko 19 taškų, o abejose rungtynėse „Raptors“ naikino varžovų persvarą. Šį kartą Toronto klubas išsikapstė iš 11 taškų duobės, o besivejančiųjų vaidmenyje buvo net 44 mačo minutes.

Pirmą kartą „Raptors“ išsiveržė į priekį iki mačo pabaigos likus žaisti kiek mažiau nei 4 minutes, kai DeMaro DeRozano metimas persvėrė rezultatą 89:88. Netrukus D. DeRozanas įdėjo į krepšį, o K. Lowry pataikė tritaškį ir padidino šeimininkų persvarą iki 6 taškų.

„Jazz“ tada pelnė 5 taškus iš eilės ir sumažino deficitą iki taško, bet K. Lowry tada pridėjo dvitaškį, o po to svarbius taškus pelnė ir Jonas Valančiūnas. Prasidedant paskutinei minutei ir „Raptors“ pirmaujant 96:93, J. Valančiūnas pakartojo netaiklų K. Lowry metimą, tarsi tinklinyje įmušdamas kamuolį į krepšį, ir Toronto klubas galėjo lengviau atsikvėpti.

Aukštaūgis iš Lietuvos per 31 minutę pelnė 18 taškų (7/11 dvitaškiai, 4/4 baudos), atkovojo 13 kamuolių ir prasižengė 3 kartus. Jam tai buvo 13-asis dvigubas dublis šį sezoną (daugiausiai komandoje) ir 90-asis karjeroje.

Didžiąją dalį savo taškų J. Valančiūnas surinko pirmoje mačo dalyje, o svarbus dvitaškis mačo pabaigoje buvo vienintelis jo taiklus metimas ketvirtajame kėlinyje.

„Jazz“ gretose solidus buvo vidurio puolėjas Rudy Gobertas, kuris pelnė 15 taškų ir atkovojo 16 kamuolių, iš kurių 9 – puolime. Tai buvo jau 22-osios rungtynės iš eilės, kuriose R. Gobertas atkovojo bent 10 kamuolių. Tai – „Jazz“ klubo rekordas.

Jutos komanda trečias rungtynes iš eilės vertėsi be traumuoto įžaidėjo George`o Hillo ir pralaimėjo antrą kartą iš eilės.

„Raptors“ komandoje dvikovą starto penkete vietoje naujoko Pascalio Siakamo, pradėjusio visas 34 rungtynes iki šiol, buvo brazilas Lucas Nogueira. Jis per 26 minutes pelnė 4 taškus ir atkovojo 6 kamuolius.

„Raptors“: Kyle`as Lowry 33, DeMaras DeRozanas 23 (7 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 18 (13 atk. kam.), Terrence`as Rossas 12.

„Jazz“: Shelvinas Mackas 17, Gordonas Haywardas 16, Rudy Gobertas 15 (16 atk. kam.).