Nuostabiai žaidusio A. Kulbokos pastangų neužteko: iš Turkijos lietuviai grįš su sidabru

Sukurti dar vieno stebuklo Turkijoje mūsiškiams nepavyko. Ketvirtadienio vakarą Samsune pasibaigusiame Europos jaunių (iki 18 metų) čempionate Rimanto Grigo auklėtiniai liko antri. Lemiamame mače dėl Senojo žemyno čempionų karūnos lietuviai neprilygo prancūzams – 68:75 (12:20, 16:16, 22:17, 18:22).
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Mūsų rinktinės neišgelbėjo net nuostabus Arnoldo Kulbokos pasirodymas.

Vangiai rungtynes pradėję lietuviai iš karto atsidūrė besivejančių vaidmenyje ir buvo priversti dairytis į savo atletiškuosius varžovus. Mūsiškius į priekį traukė A. Kulbokos tritaškiai, tačiau vien jų nepakako.

Jaunasis talentas per pirmąją pusę pelnė 12 taškų, įmetęs 4 tolimus metimus iš 7, bet komandos draugų paramos jam gerokai stigo.

Iki didžiosios pertraukos R. Grigo auklėtiniai buvo sukrapštę 28 taškus ir turėjo 8 taškų deficitą. Ypač skaudžiai mūsiškius varžovai baudė kėlinių pabaigose. Tiek baigiantis pirmam, tiek antram kėliniui varžovai pataikė po tritaškį.

Trečiajame kėlinyje prancūzai net pirmavo 14 taškų pranašumu, bet tuomet lietuviai pradėjo tiestis. Prasidėjus ketvirtam kėliniui po taiklių Gyčio Masiulio baudos metimų deficitas ištirpo iki minimumo (52:53). Dar vieną progą perimti iniciatyvą mūsų krepšininkai turėjo po eilinio A. Kulbokos tritaškio (59:60), tačiau tuomet varžovai pradėjo kariauti pačių lietuvių ginklais, pataikė tris tolimus metimus ir užgesino lietuvių svajonę.

Lietuvos krepšininkai kelyje finalo link patyrė vieną nesėkmę, prancūzai nesuklupo nė karto.

Grupės varžybose lietuviai 62:50 įveikė latvius, 70:79 nusileido Bosnijai ir Hercegovinai bei 94:88 po pratęsimo palaužė Izraelį.

Ne ką lengviau R. Grigo auklėtiniams sekėsi ir atkrintamosiose. Ketvirtfinalyje po fantastiško Arno Veličkos pataikymo paskutinę sekundę iš toli 82:81 buvo įveikti rusai, o pusfinalyje 69:62 nugalėta Vokietija.

Prancūzija grupės turnyre 53:48 įveikė rusus, 81:50 slovėnus ir 71:68 serbus. Ketvirtfinalyje 75:61 buvo įveikti bosniai, o pusfinalyje 82:72 italai.

Bronzos medalius iškovojo italai, 74:68 palaužę vokiečius. Pastarųjų gretose puikias rungtynes sužaidė žalgirietis Isaiahas Hartensteinas. Aukštaūgis pelnė 24 taškus, atkovojo 7 kamuolius bei pataikė septynis metimus iš dešimties.

Nepaisant pralaimėjimo finale, šie metai Lietuvos krepšiniui yra išskirtiniai. Vos antrą kartą per nepriklausomos šalies istoriją mūsų jaunimo rinktinės žaidė visų amžiaus grupių Europos čempionatų finaluose.

Priminsime, jog Manto Šerniaus treniruojama jaunučių (u-16) rinktinė Europos čempionate pasipuošė sidabru, o Tomo Masiulio vadovaujami dvidešimtmečiai taip pat žemyno pirmenybėse liko antri. Įdomu, jog tiek šešiolikmečiai, tiek devyniolikmečiai finale nusileido Ispanijos rinktinėms.

Visos trys Lietuvos vaikinų rinktinės į finalus buvo iškopusios tik 2008-aisais. Tuomet Jono Valančiūno vedami šešiolikmečiai iškovojo Europos čempionato auksą, o aštuoniolikmečiai ir dvidešimtmečiai tenkinosi sidabro apdovanojimais.

Pasveikino prezidentė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Lietuvos jaunių krepšinio rinktinę, iškovojusią sidabro medalius.

Pasak prezidentės, darniu komandiniu žaidimu pelnyta pergalė dovanojo Lietuvai ne tik džiaugsmą, bet ir viltį, kad turėsime stiprią krepšinio ateitį.

Jauniesiems krepšininkams šalies vadovė palinkėjo išsaugoti kovotojų dvasią, daug skambių pergalių ir didžiausios sėkmės.