„Raptors“ sutriuškino „Magic“, J. Valančiūnas pasižymėjo žaibišku dvigubu dubliu

Devynioliktą pergalę NBA pirmenybėse pasiekė Jono Valančiūno atstovaujama Toronto „Raptors“ (19/8) ekipa, svečiuose 109:79 (23:30, 32:21, 29:13, 25:15) nušlavusi Orlando „Magic“ (12/17) klubą ir sugebėjusi reabilituotis po pralaimėjimo kitai Pietryčių diviziono ekipai, Atlantos „Hawks“.
USA Today Sports/Scanpix nuotr.

Rungtynes JV pradėjo klampiai, per pirmą ketvirtį surinkdamas tik 2 taškus ir 1 atkovotą kamuolį, tačiau antrame kėlinyje Toronto klubo laukė tikras lietuvio proveržis ir į ilgąją pertrauką Jonas išėjo su 12 taškų ir 11 atkovotų kamuolių. Dvigubą dublį – dešimt taškų ir dešimt atkovotų kamuolių – J. Valančiūnas sugebėjo surinkti vos per vieną rungtynių kėlinį.

Toronto ekipa pirmą kartą šiame sezone susidūrė su vasarą klubą palikusiu aukštaūgiu Bismacku Biyombo. Ketverių metų trukmės 72 milijonų JAV dolerių sutartį su „Magic“ pasirašęs afrikietis pirmose rungtynėse prieš savo buvusį klubą per 27 aikštėje praleistas minutes surinko 8 taškus, 12 atkovotų kamuolių ir 3 blokus.

Su problemomis gynyboje ir kovoje dėl atšokusių kamuolių pastaruoju metu susiduriantys „Raptors“ šiame susitikime atkovotų kamuolių dvikovą laimėjo 47:42, o varžovams iš žaidimo leido atakuoti tik 41 proc. taiklumu. Negana to, Kanados klubas privertė šeimininkus prarasti 19 kamuolių ir iš toli pataikyti vos 3/21 metimo.

Šiose rungtynėse Toronto ekipai negalėjo padėti gripu apsirgęs įžaidėjas Cory Josephas, o Jonas Valančiūnas, Kyle`as Lowry ir DeMaras DeRozanas ketvirtajame kėlinyje įvykius aikštėje stebėjo iš šalies.

„Magic“: Evanas Fournier 15, Elfridas Paytonas 13, Nikola Vučevičius ir Serge‘as Ibaka po 10 taškų.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 31 (13/21 metimų iš žaidimo), Kyle‘as Lowry (10 rez. perd.) ir Jonas Valančiūnas (13 atk. kam.) po 16 taškų.

Artimiausias rungtynes „Raptors“ žais naktį iš antradienio į trečiadienį, 02:30 Lietuvos laiku, kai namuose priims Bruklino „Nets“ klubą.