Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinė iškopė į aukštesnį pasaulio čempionato divizioną

Lietuvos rinktinė tapo Estijoje vykstančio pasaulio jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio čempionato II diviziono A grupės turnyro nugalėtoja ir kitais metais žais aukštesnėje – I diviziono B grupėje.
hockey.lt nuotr.

Lemiamose rungtynėse dėl pirmosios vietos lietuviai šeštadienį 6:4 (2:2, 2:1, 2:1) nugalėjo Japonijos komandą.

Japonai pirmojo kėlinio viduryje pirmavo 2:0, bet vėliau lietuviai pelnė keturis įvarčius be atsako ir išsiveržė į priekį 4:2. Nors Japonijos rinktinė dar sugebėjo sušvelninti atsilikimą iki 3:4, ketvirtajame kėlinyje lietuviai nutolo 6:3 ir iškovojo penktąją pergalę iš eilės.

Mūsų šalies ekipai net tris įvarčius pelnė rezultatyviausias čempionato žaidėjas Emilijus Krakauskas (13, 21 ir 23 min.), po vieną – Kostas Gusevas (13), Artūras Laukaitis (47) ir Dominikas Bogdziulis (60).

Naudingiausiu šių rungtynių žaidėju Lietuvos komandoje pripažintas vartininkas Artūras Pavliukovas, o geriausiu visų pirmenybių Lietuvos ledo ritulininku tapo Ilja Četvertakas.

Pirmąją nesėkmę patyrusioje ir antrąją vietą užėmusioje Japonijos komandoje pasižymėjo Atsuki Ikeda, 3, Jinas Sawade, 10, Daichi Isobe, 23, ir Daichi Igari, 60.

Lietuviai į vartus metė 31 kartą, o japonai – 26.

„Jaunimas savo darbu nusipelnė pirmos vietos. Tai žaidėjų nuopelnas, jie dirbo sunkiai, žaidė visa širdimi ir nugalėjo“, – po pergalės kuklinosi Lietuvos komandos treneris kanadietis Jimas Settersas.

Prieš tai lietuviai šiame divizione trejus metus iš eilės pelnė sidabro medalius.