FIFA Pasaulio futbolo klubų taurė: Japonijos čempionas įveikė P. Amerikos čempioną

Trečiadienį Japonijoje FIFA Pasaulio futbolo klubų taurės pusfinalyje Japonijos čempionas Kašimos „Antlers“ rezultatu 3:0 įveikė praėjusių metų Kolumbijos ir šių metų Pietų Amerikos čempioną Medeljino „Atletico Nacional“.

Pirmąjį įvartį 33 minutę nuo 11 metrų žymos pelnė Shoma Doi. Nors ekipa iš Kolumbijos ir intensyviai puolė, tačiau jiems nepavyko pralaužti japonų gynybos.

Šie rungtynių pabaigoje pasinaudojo atsivėrusiomis spragomis gynyboje ir pirma padvigubino persvarą – 83 minutę įvartį pelnė Yasushi Endo, – o vėliau ir įtvirtino persvarą – 85 minutę pasižymėjo Yuma Suzuki.

Rungtynes tiesiogiai iš Osakos transliavo LRT KULTŪRA.

„Antlers“ sekmadienį 12.30 val. susitiks su kito pusfinalio nugalėtoju – Madrido „Real“ ar Meksiko „Club America“.

Atkrintamosiose rungtynėse turnyre debiutavęs „Antlers“ pirma 2:1 įveikė Okeanijos čempioną „Auckland City FC“ (Naujoji Zelandija), o vėliau rezultatu 2:0 ir Azijos čempionę Jeonbuko „Hyundai Motors“ (Pietų Korėja).

Komanda iš Japonijos turnyre kol kas demonstruoja geriausią puolimą – per dvejas rungtynes pelnė 4 įvarčius, iš kurių 2 – Mu Kanazaki.

Taip pat užtikrintai komandos vartus saugo Hitoshi Sogahata – iki pusfinalio jis buvo atrėmęs net 6 varžovų smūgius.

Kitame pusfinalyje ketvirtadienį nuo 12.30 val. (Lietuvos laiku) susitiks praėjusio sezono Ispanijos vicečempionas ir Čempionų lygos nugalėtojas Madrido „Real“ ir Šiaurės Amerikos čempionų lygoje nugalėjęs Meksiko „Club America“ (Meksika).

Pastarajam klubui šis pasirodymas čempionate jau bus trečiasis. Ši Š. Amerikos komanda atkrintamosiose rungtynėse rezultatu 2:0 įveikė Afrikos čempioną Mamelodžio „Sundowns“ (Pietų Afrikos Respublika).

Ispanijos klubas vienintelis iš šių metų turnyro pusfinalio dalyvių yra jį laimėjęs – „Real“ triumfavo 2014 metais 2:0 įveikęs Boedo „San Lorenzo“ klubą (Argentina).

Tai jau trečiasis šio Ispanijos klubo pasirodymas turnyre. 2000 metais jis turnyre užėmė 4 vietą.

Turnyro finalas – sekmadienį 12.30 val. (Lietuvos laiku). Rungtynės dėl trečiosios vietos – tą pačią dieną 9.00 val. (Lietuvos laiku).

Visas rungtynes tiesiogiai transliuos LRT KULTŪRA.