Karatė kovotojai M. Čiuplytė ir O. Procas iškovojo pasaulio čempionato auksą (papildyta)

Vilniaus „Siemens“ arenoje vykusio pasaulio kiokušin karatė čempionato antrają varžybų dieną - sekmadienį – Lietuvos kovotojai iškovojo du aukso ir po vieną sibabro bei bronzos medalį.
M. Čiuplytė (kairėje), ELTA nuotr.

Moterų svorio kategorijoje per 65 kg 2009 metais iškovotą pasaulio čempionės titulą apgynė 28-erių metų Margarita Čiuplytė, o 21-erių metų Diana Balsytė pelnė bronzos medalį.

Vyrų svorio kategorijoje iki 80 kg pasaulio čempionu tapo 27-erių metų Orestas Procas, o svorio kategorijoje per 80 kg 30-metis Lukas Kubilius pelnė sidabro medalį.

Pirmąją čempionato dieną – šeštadienį – Lietuvos atstovai pelnė keturis bronzos medalius. Trečiąsias vietas užėmė 25-erių metų Rita Pivoriūnaitė ir 32-ejų metų Diana Mačiūtė (abi – iki 55 kg), 19-metė Gabija Gudeliauskaitė (iki 65 kg) bei 29-erių metų Andrius Miseckas (iki 70 kg).

Čempionate Lietuvai iš viso atstovavo 17 kovotojų.

M. Čiuplytei aštuntfinalyje kovoti nereikėjo. Lietuvė ketvirtfinalyje po pratęsimo įveikė japonę Yoko Shinohara, pusfinalyje taip pat po pratęsimo nugalėjo vengrę Csenge Szepesi, o finale pranoko 23-ejų metų japonę Emi Shoguchi.

D. Balsytė aštuntfinalyje įveikė Kazachstano atstovę Aelitą Aleksejevą, ketvirtfinalyje per pratęsimą nokautavo 2009 metų pasaulio vicečempionę rumunę Vivianą Alexandrą Chirilą, o pusfinalyje pralaimėjo E. Shoguchi.

ora Vaznelytė (iki 65 kg) aštuntfinalyje pralaimėjo rusei Anai Višniakovai.

O. Procas šiame čempionate įveikė keturis japonus. Lietuviui šešioliktfinalyje kovoti nereikėjo. Orestas aštuntfinalyje įveikė Ikuma Oshita, ketvirtfinalyje po pratęsimo – Ko Tanigawa, pusfinalyje po pratęsimo – Kazufumi Shimamoto, o finale po dviejų pratęsimų – 20-metį Daiki Kato.

Norbertas Lisauskas (iki 80 kg) šešioliktfinalyje įveikė Mauricijaus atstovą Ismaailą Patelį, aštuntfinalyje nugalėjo rusą Jevgenijų Azimovą, o ketvirtfinalyje po pratęsimo pralaimėjo japonui Shota Maeda, kuriam atiteko bronzos medalis.

Vytautas Cėpla (iki 80 kg) šešioliktfinalyje pralaimėjo japonui Kazuya Yamamoto.

L. Kubilius šešioliktfinalyje nugalėjo Mauricijaus atstovą Bilaalį Chanty, aštuntfinalyje – japoną Atsuki Mizuno, ketvirtfinalyje – Kazachstano atstovą Vladimirą Artiušiną, pusfinalyje – Yuji Shimamoto, o finale pralaimėjo 31-erių metų bulgarui Valerijui Dimitrovui, kuris apgynė pasaulio čempiono titulą. Beje, Bulgarijos atstovas pusfinalyje įveikė 2009 metų pasaulio čempioną svorio kategorijoje iki 80 kg rusą Romaną Nesterenką.

Edgaras Sečinskis (per 80 kg) šešioliktfinalyje įveikė australą Terence Ozorio, o aštuntfinalyje po trijų pratęsimų pralaimėjo J. Shimamoto.

Valdemaras Gudauskas (per 80 kg) šešioliktfinalyje pralaimėjo V. Artiušinui.

Pasaulio kiokušin karatė čempionatas, kuriame kovojama atskirose svorio kategorijose, surengtas penktą kartą. Šios pirmenybės vyksta kas ketverius metus.

Iki šiol pasaulio čempionatuose pagal svorio kategorijas lietuviai buvo iškovoję tris aukso, šešis sidabro ir vieną bronzos medalį. Pasaulio čempionatuose iki šiol buvo triumfavę Roma Mikšytė (1997 m.), Paulius Klapatauskas (2001 m.) ir M. Čiuplytė (2009 m.).

Kas ketverius metus Tokijuje (Japonija) vykstančiuose pasaulio absoliučios svorio kategorijos čempionatuose, dar vadinamuose karatė olimpiada, šiuo metu po Achilo sausgyslės operacijos sveikstantis Donatas Imbras ir M. Čiuplytė yra iškovoję sidabro medalius.