Du vėlyvi L. Dončičiaus tritaškiai parklupdė „Žalgirį“ Madride

Kauno „Žalgiris“ (4–7) 38 minutes kaip lygus su lygiu kovojo Madride prieš vietos „Real“ (8–3) klubą, tačiau lemiamu metu varžovus patempė 17-metis Luka Dončičius.

Jaunasis Slovėnijos talentas smeigė du tritaškius, o po jų neatsigavęs „Žalgiris“ turėjo pripažinti varžovų pranašumą 91:96.

Iki mačo pabaigos likus dviem minutėms Brockas Motumas tritaškiu išlygino rezultatą (86:86). Tuomet varžovų komandoje iniciatyvos ėmėsi L. Dončičius, kuris pataikė tritaškį, o po netikslios žalgiriečių atakos pridėjo dar vieną tolimą metimą ir likus 44 sekundėms „Real“ pabėgo 92:86.

B. Motumas „Žalgirio“ deficitą sumažino iki 4 taškų (88:92), o tuomet kauniečiai pradėjo naudoti pražangų taktiką.

Gustavo Ayonas prametė abi baudas, Leo Westermannas smeigė tritaškį ir Šarūno Jasikevičiaus kariauna priartėjo 91:94. Visgi tuomet L. Dončičius pataikė abi baudas, o „Žalgiris“ prarado kamuolį ir patyrė nesėkmę.

Varžovai metė dvigubai daugiau baudų metimų (32/40 prieš „Žalgirio“ 18/20). Kauniečiai pirmoje mačo dalyje įmetė net 8 tritaškius iš 13, tačiau po ilgosios pertraukos – tik 5 iš 15.

„Real“: Luka Dončičius 17 (3/5 trit.), Gustavo Ayonas 14 (7 atk. kam.), Felipe Reyesas 12 (8/8 baudos, 20 naud. bal.), Anthony Randolphas 11, Jonas Mačiulis (3/5 trit.) ir Othello Hunteris po 10.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 19 (4/10 trit.), Brockas Motumas 17, Paulius Jankūnas 13, Edgaras Ulanovas 12 (6 atk. kam.), Artūras Milaknis 11 (3/7 trit.).