Sudrebėjusi lyderio ranka neleido „Lietuvos rytui“ pratęsti pergalių serijos

Vilniaus „Lietuvos rytui“ nepavyko iškovoti ketvirtos pergalės paeiliui, kuri būtų garantavusi vietą kitame Europos taurės etape. Trečiadienį Tomo Pačėso auklėtiniai namuose dvikovos pabaigoje nusileido Berlyno ALBA (Vokietija) krepšininkams rezultatu 97:99 (27:26, 27:21, 18:20, 25:32).
A. Ufarto (DELFI.lt) nuotr.

Dramatiškoje ketvirto kėlinio atomazgoje šeimininkai buvo per plauką nuo išsigelbėjimo: po vaizdo peržiūros teisėjai pakeitė savo sprendimą ir atidavė kamuolį „Lietuvos rytui“, gavusiam progą išlyginti ar net persverti rezultatą.

Likus 3 sek. ALBA prasižengė prieš Davidą Loganą, kuris stojo prie baudų metimų linijos. Bet amerikiečio nervai neišlaikė: pirmas metimas skriejo pro šalį, antro gynėjas nepataikė specialiai, bet jo komandos draugai kamuolio neatkovojo.

Kaip ir pirmoje tarpusavio dvikovoje, Vilniuje komandos nesivaržydamos smaigstė tritaškius ir lėkė į greitus antpuolius. Per 10 minučių „Siemens“ arenoje pelnyti daugiau nei pusšimtis taškų: šeimininkai pirmavo 27:26.

T. Pačėsas stengėsi palaikyti aukštą rungtynių spartą: nesibaigus antram ketvirčiui aikštėje jau buvo apsilankę visi vienuolika mačui registruotų krepšininkų. Tokią pačią rotaciją naudojo ir ALBA treniruojantis turkas Ahmetas Caki. Kėlinio pabaigoje po dviejų Roko Giedraičio tolimų metimų „Lietuvos rytas“ buvo įgijęs dviženklę persvarą, bet iki pertraukos svečiai jai aptirpdė. Visai priartėti neleido efektingas Drew Gordono dvitaškis sulig sirena – 54:47.

Trečiame kėlinyje varžovai priveržė palaidus gynybos varžtus, bet jėgų balansui aikštėje didesnės įtakos tai neturėjo. „Lietuvos ryto“ reikalai ėmė šlyti rungtynėms artėjant prie pabaigos: likus žaisti 5 min. vokiečiai pirmą kartą nuo dvikovos pradžios išsiveržė į priekį 84:81. Komandos keitėsi tritaškiais, tačiau susigrąžinti persvaros T. Pačėso auklėtiniai taip ir nebesugebėjo.

Vilniečiams nepavyko grąžino „skolos“ vokiečiams už pralaimėjimą Berlyne. Lapkričio pradžioje ALBA po dviejų pratęsimų įveikė „Lietuvos rytą“ 124:115. 124 praleisti taškai – visų laikų klubo antirekordas Europoje.

Po šio mačo T. Pačėso vadovaujama komanda skynė tik pergales: vieni po kitų Vilniuje krito Fuenlabrados „Montakit“ (Ispanija), Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) ir Bilbao „Basket“ (Ispanija) krepšininkai.

Nugalėję ir ALBA, sostinės atstovai būtų užsitikrinę kelialapį į antrą Europos taurės varžybų etapą.

3 pergales ir 4 pralaimėjimus savo sąskaitoje dabar turinčiam „Lietuvos rytui“ visus reikalus teks tvarkyti po savaitės paskutiniame B grupės turnyro ture. Vilniaus klubo laukia išvyka į Ispaniją ir grumtynės su „Montakit“ ekipa.